הערוץ האוונגליסטי בישראל: איננו רוצים שיהודים יתנצרו אלא שיקבלו את ישו

לאחר שמועצת הרשות השנייה פתחה בחקירה נגד רשת God TV, המפעילה ערוץ תחת השם "שלנו", הבהיר מנכ"ל הרשת: "אנחנו רק משתפים תכנים נוצריים ומניחים לאלוהים לעשות את השאר"

ג'ודי מלץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
וורד סימפסון
וורד סימפסוןצילום: מתוך אתר God TV

רשת טלוויזיה אוונגליסטית, החוששת שתאבד את הרשיון שקיבלה לשדר בישראל, טוענת כי פעילותה אינה מפירה את החוק הישראלי. בסרטון שהועלה לאתר הרשת בסוף השבוע הכריז וורד סימפסון, מנכ"ל God TV, כי לרשת אין כל כוונה לנצל את שידוריה כדי לשכנע יהודים להתנצר. לדבריו, המטרה היא לשכנע אותם לאמץ את ישו כמשיח מבלי לנטוש את דתם.

"בישראל הטפה להתנצר היא נושא רגיש מאוד", אמר סימפסון בסרטון. "אסור לנסות לשכנע יהודים להמיר את דתם, אסור לנסות להפוך אותם לנוצרים, מה גם שזה לא מה שאנחנו עושים. את המעשים האלה אסור לעשות ואנחנו לא נעשה זאת. אנחנו רק מלמדים, מטיפים ומשתפים תכנים נוצריים, ומניחים לאלוהים לעשות את השאר. אחינו ואחיותינו היהודים המשיחיים לא התנצרו. הם ממשיכים להיות יהודים, אבל הם מאמינים שישוע הוא המשיח והם הולכים בעקבותיו".

מועצת הכבלים והלוויין חוקרת בימים אלה אם God TV, שהחלה להפעיל לפני שבועיים ערוץ בשם "שלנו", מפרה את תנאי הרשיון שניתן לה. הרשיון מתנה את הפעלת הערוץ בהימנעות משידור תוכניות העלולות להשפיע "השפעה לא נאותה" על הצופים, בהן כאלו המנסות לשכנע אותם להמיר את דתם. המועצה פתחה בחקירה לאחר שהתוודעה לסרטון שפרסם סימפסון ושבו הכריז כי מטרת הערוץ היא "להביא את הבשורה של ישוע לבתיהם, לחייהם וללבבותיהם של בני העם היהודי". הסרטון הוסר מאתר הרשת אחרי שהמועצה הודיעה על פתיחת החקירה.

אשר ביטון, יו"ר המועצה, אמר ל"הארץ" כי God TV לא דיווחה לה על כוונתה להשתמש בערוץ למטרות מיסיונריות, אלא מסרה כי בערוץ ישודרו תוכניות המכוונות לצופים נוצרים התומכים בישראל. בשבוע שעבר איים שר התקשורת דוד אמסלם להפסיק את פעילות הרשת: "אנחנו לא נאפשר לשום ערוץ מיסיונרי לפעול במדינת ישראל, בשום זמן ובשום מצב".

בסרטון האחרון שפרסם אמר סימפסון כי צר לו על ש"אחדים מהדברים שאמרתי נראו פוגעניים בעיני חלק מהאנשים, ואולי לא תאמו למה שאנחנו יכולים או לא יכולים לומר ברשת". הוא גם התנצל "על כל דבר שאולי אמרנו או עשינו, שיצר את הרושם שלא נפעל לפי ההנחיות", והבטיח "למלא את כל הכללים והתקנות ברישיון השידור שלנו".

עם זאת, הוא סירב להתחייב שהערוץ לא יטיף לנצרות. "נושא ההטפה על ישוע הוא נושא רגיש, אנחנו מבינים זאת ועלינו להתייחס לכך ברגישות", אמר סימפסון. "עם זאת, זה מה שאנחנו עושים וזה מי שאנחנו. אנחנו נוצרים ואנחנו נקראים ללכת לכל מקום ולהטיף את הבשורה. זה מה שהוכשרנו לעשות וזה מה שאנחנו עושים".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ