הלימודים בכיתות ד'-י' יחודשו ביום ראשון הקרוב במתכונת מצומצמת

תלמידי כיתות ד'-ו' יגיעו לבתי הספר לחמש עד שש שעות שבועיות, ותלמידי ז'-י' ילמדו בין יומיים לשלושה בשבוע. באוצר קוראים לפתוח את גני הילדים באופן מלא ברשויות עם תחלואה נמוכה

שירה קדרי-עובדיה
שירה קדרי-עובדיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חידוש הלימודים בכיתה י"א בתיכון בגבעתיים, בשבוע שעבר
חידוש הלימודים בכיתה י"א בתיכון בגבעתיים, בשבוע שעברצילום: מוטי מילרוד

הלימודים בכיתות ד'-י' יתחדשו ביום ראשון הקרוב במתכונת מצומצמת כחלק מתוכנית היציאה ממשבר הקורונה. תלמידי כיתות ד'-ו' ילמדו בהיקף של חמש עד שש שעות שבועיות, ותלמידי כיתות ז'-י' ילמדו בין יומיים לשלושה ימי לימודים בשבוע. בכך ישובו ללימודים תלמידי כל הכיתות, לאחר שבשבוע שעבר חזרו תלמידי א'-ב' וי"א-י"ב לבתי הספר.

לפי הודעת משרד החינוך, הלימודים בכיתות ד'-י' יתנהלו במתכונת של 20 תלמידים בכיתה. תלמידי כיתות ד'-ו' יגיעו לבתי הספר בימי שישי, או לחילופין בסוף אחד מימי הלימודים, לאחר תלמידי כיתות א'-ג'. היקף הלימודים המצומצם נובע ממתכונת הלימודים של כיתות א'-ג', שלומדים חמישה ימים בשבוע בקבוצות מפוצלות, מה שדורש מספר כפול של מורים ושל כיתות ויוצר מחסור עבור יתר הכיתות. במשרד החינוך והאוצר דרשו ממשרד הבריאות להגדיל את מספר התלמידים בקבוצות בכיתות ד'-ו' כדי להתמודד עם הקושי, אך מנכ"ל המשרד משה בר סימן טוב דחה זאת. 

תלמידות יסודי חוזרות ללימודים בגבעתיים, בשבוע שעברצילום: עופר וקנין

תלמידי כיתה י' ילמדו יומיים בשבוע, ותלמידי ז'-ט' ילמדו שלושה ימים בחטיבות עצמאיות (שאינן חלק מתיכון), או שני ימי לימודים בחטיבות לא עצמאיות. בחטיבות ובתיכונים ילמדו במקביל עד שלוש קבוצות, כך שבמוסדות ישהו עד 60 תלמידים. נוסף על כך יידרשו התלמידים לעטות מסכות אם לא יוכלו לשמור מרחק של שני מטרים זה מזה. לצד זאת, בר סימן טוב דחה את הצעת משרד החינוך לאפשר לרשויות שבהן תחלואה נמוכה בקורונה לחדש באופן מלא את הלימודים בחטיבות הביניים ובתיכונים. 

בתוך כך, משרד האוצר והחינוך ידונו מחר (שלישי) בהצעת האוצר לפתוח ביום ראשון את גני הילדים באופן מלא ברשויות שבהן תחלואה נמוכה בקורונה. במכתב ששלח אתמול מנכ"ל משרד האוצר שי באב"ד לבר סימן טוב, ציין באב"ד כי ההצעה מתואמת עם מרכז השלטון המקומי, שאישר כי הרשויות ערוכות לפתיחה מיידית ומלאה של מערכת החינוך.

לפי באב"ד, הפעלת הגנים באופן מוגבל לא מאפשרת להורים רבים לחזור לעבודה באופן מלא, כך שכל משק בית שבו יש ילדים בגילאי גן מפסיד 2.5 ימי עבודה בשבוע - דבר הגורם להפסד של 3.2 מיליארד שקלים בחודש למשק. כמו כן, לדבריו, הממשלה והרשויות המקומיות נדרשות להשקיע כ-300 מיליון שקלים בחודש לצורך הפעלת הגנים בקבוצות קטנות.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ