הסתדרות המורים מאיימת: אם התיכונים לא ילמדו, לא ניתן תשעה ימים בקיץ

בהסכם בין משרד האוצר להסתדרות המורים יש סעיף שמתנה את עבודת המורים בכך שגם מורי כיתות י', שמאוגדים בארגון המורים, ילמדו. בארגון המורים הודיעו שמכיוון שלימדו לאורך כל תקופת הקורונה, לא יוסיפו ימים בקיץ

שירה קדרי-עובדיה
שירה קדרי-עובדיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מזכ"לית הסתדרות המורים בן דוד בכנסת, בחודש שעבר
מזכ"לית הסתדרות המורים בן דוד בכנסת, בחודש שעברצילום: עדינה ולמן / דוברות הכנסת
שירה קדרי-עובדיה
שירה קדרי-עובדיה

הסתדרות המורים מאיימת לחזור בה מהתחייבותה ללמד תשעה ימים נוספים בחופשת הקיץ, אם ארגון המורים העל-יסודיים לא יתחייב אף הוא ללמד מספר ימים זהה. יו"ר ארגון המורים, רן ארז, הודיע כי הוא מסרב להארכת שנת הלימודים מכיוון שמורי התיכונים לימדו מרחוק לאורך כל תקופת הקורונה בעוד שמורי הסתדרות המורים לא לימדו במשך כמה ימים בתחילת המשבר. "שנת הלימודים תסתיים ב-20 ביוני ואין צורך לחשוש מאף אחד", כתב אתמול (חמישי) ארז למורים העל-יסודיים.

בתחילת אפריל נחתם הסכם בין משרד האוצר לבין מזכ"לית הסתדרות המורים, יפה בן דוד, שלפיו המורים בבתי הספר היסודיים ובחטיבות הביניים ילמדו תשעה ימים נוספים ביולי - במקום הימים שבהם לא לימדו מרחוק בתחילת משבר הקורונה.

תלמידים בתיכון בתל אביב, החודש. יו"ר ארגון המורים ארז: "שנת הלימודים תסתיים ב-20 ביוני. אין ממה לחשוש"צילום: תומר אפלבאום

בהסכם מופיע סעיף המתנה את עבודת מורי ההסתדרות בכך שגם כיתות י', שמוריהן מאוגדים בארגון המורים, ילמדו מספר ימים זהה. אלא שארגון המורים לא חתם על הסכם עבודה מול משרד האוצר לאורך תקופת המשבר, והעביר למוריו את המסר שלפיו שנת הלימודים תסתיים במועדה הרגיל. בנוגע לכיתות י"א-י"ב הושגה בין משרד החינוך לארגון המורים הבנה שבעל פה כי המורים המכינים לבגרויות ימשיכו ללוות את התלמידים עד מועדי הבחינה. במשרד החינוך מנסים כעת להגיע להבנות מול ארגון המורים בנוגע לכיתות י', כדי להבטיח את קיום ההסכם עם הסתדרות המורים.

"לא היתה כל סמכות ליפה בן דוד לחתום על כך שהעבודה המקוונת של המורים היא לא מספקת, ולכן עליהם לתת עוד תשעה ימי עבודה בחינם בפגרת הקיץ", כתב אתמול ארז, "אין לה גם כל סמכות להתחייב בשם כיתות י'. אולי היא חשבה שמאבקנו שלא להאריך את שנת הלימודים לכיתות י' יציל גם אותה מהחתימה ההזויה והלא מתקבלת על הדעת".

"אנחנו רגע לפני תחילת חודש יוני, ועדיין לא ברור מתי תיגמר השנה בכיתות י'", אמרה ל"הארץ" מנהלת תיכון באזור המרכז. "קשה להיערך לסיום שנת הלימודים בצורה הזו". מורה מאזור ירושלים סיפרה על חוסר ודאות בחדר המורים, בעיקר של מורי כיתות י' ומורי חטיבות הביניים המאוגדים בארגון המורים. "המנהלת טוענת שאנחנו צריכים ללמד ימים נוספים, ובאותו הזמן אנחנו מקבלים הודעות מארגון המורים שלפיהם לא נלמד יום אחד מעבר ל-20 ביוני. בלאגן", אמרה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ