אוניברסיטת אריאל ביטלה את מכתב הפיטורים לסגן הנשיא יעקב גאון, שנטען כי ביקש עמלה

יעקב גאון פוטר בתחילת החודש בטענה שניסה לקבל עמלה על תרומה לסטודנט. במסגרת ההסדר הסכימו הצדדים על סיום העבודה של גאון בנוסח מוסכם ביניהם ומחיקת התביעה שהגיש

אור קשתי
אור קשתי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אוניברסיטת אריאל, ב-2019
אוניברסיטת אריאל, ב-2019צילום: מוטי מילרוד

אוניברסיטת אריאל ביטלה את מכתב הפיטורים שהוגש לסגן נשיא המוסד לשעבר, יעקב גאון, ושבו נטען כי ביקש לקבל עמלה על תרומה שהשיג לסטודנט במוסד. בהמלצת בית הדין האזורי לעבודה בתל אביב, אשר דן בשבוע שעבר בבקשה לצו מניעה שהגיש גאון נגד האוניברסיטה, הסכימו הצדדים על סיום העבודה של גאון ועל מחיקת התביעה.

יעקב גאון

בתחילת החודש פיטרה האוניברסיטה את גאון, בטענה כי ביקש לקבל 18% ממלגה בגובה 50 אלף שקלים שהשיג למען סטודנט בפקולטה לרפואה במוסד. גאון עמד בשלוש השנים האחרונות בראש המחלקה לפיתוח משאבים באוניברסיטה, הממונה על גיוס תרומות. ראשי האוניברסיטה ביקשו לשמור בסוד את פרטי הפרשה, שבה מעורבת גם התורמת הבולטת של אריאל, מרים אדלסון.

גאון אמר כי הטענות כלפיו שקריות, וכי מדובר ב"תלונה חסרת כל בסיס ונעדרת ראיות". בשימוע שנערך לו קבעה האוניברסיטה כי "גרסתו של הסטודנט מקובלת וסבירה יותר מזו של גאון". במכתב הפיטורים שקיבל נכתב כי הוא מפוטר לאלתר, ושנשללים ממנו פיצויי הפיטורים שהוא זכאי להם. בעקבות המלצת השופטת אופירה דגן־טוכמכר מבית הדין האזורי לעבודה בתל אביב, הסכימה האוניברסיטה לשלם לגאון פיצויי פיטורים וכן לשלם לו על ארבעה חודשי הודעה מוקדמת (בגובה המשכורת החודשית). עוד נקבע כי מכתב הפיטורים יימחק, וכי בנוסח החדש ייכתב כי הצדדים "הגיעו להסכמה בדבר סיום יחסי העבודה ביניהם".

בתגובה אמר גאון כי הוא שמח ש"האוניברסיטה חזרה בה מכל טענותיה שפגעו בשמי הטוב". מאוניברסיטת אריאל נמסר כי היא "פועלת על פי פסק הדין ועבודתו של גאון באוניברסיטה הסתיימה".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ