משרד החינוך צפוי לבקש צו שיחייב את מורי התיכון ללמד עד סוף החודש

המשרד מתכוון לעתור יחד עם מרכז השלטון המקומי לבית הדין הארצי לעבודה בדרישה לאלץ את המורים ללמד ימים נוספים בשל השבתת מערכת החינוך. ארגון המורים: מעולם לא הפסקנו ללמד מרחוק

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תיכון הגימנסיה העברית בירושלים, השבוע. עיקר המחלוקת נוגעת למורי כיתה י'
תיכון הגימנסיה העברית בירושלים, השבוע. עיקר המחלוקת נוגעת למורי כיתה י'צילום: אוהד צויגנברג

משרד החינוך ומרכז השלטון המקומי צפויים לעתור עד מחר (חמישי) לבית הדין הארצי לעבודה, בדרישה לחייב את ארגון המורים העל-יסודיים להאריך את שנת הלימודים עד לסוף החודש, בשל סגירת בתי הספר בתקופת הקורונה. מועד סיום הלימודים המקורי הוא יום שישי הקרוב, ומשרד החינוך מבקש שהלימודים יימשכו לתשעה ימים נוספים.

עיקר המחלוקת מול ארגון המורים נוגעת למורי כיתות י', משום שבין הצדדים קיימת הבנה שבעל-פה כי כיתות י"א-י"ב ימשיכו בהכנות למבחני הבגרות ככל שיידרש. הסתדרות המורים התנתה את המשך הלימודים בבתי הספר היסודיים בהמשך הלימודים בכיתות י'. יו"ר ארגון המורים רן ארז אמר כי מורי התיכונים לא יוסיפו ימי לימוד, בטענה שלא הפסיקו ללמד מרחוק. "תלמידי כיתות י' סיימו את מלוא החומר הפדגוגי כפי שהורה מנכ"ל משרד החינוך", כתב השבוע ארז באיגרת שנשלחה למורי התיכונים.

תלמידות עירוני א' בתל אביב עם החזרה ללימודים, החודשצילום: מגד גוזני

מזכ"לית הסתדרות המורים יפה בן דוד, המייצגת את הגננות בגני הילדים, את מורי היסודי וחלק ממורי חטיבות הביניים – חתמה בתחילת אפריל עם משרד האוצר על הסכם שלפיו המורים בשכבות הגיל הללו ילמדו תשעה ימים נוספים ביולי, במקום הימים שבהם הופסקה הלמידה מרחוק בתחילת תקופת הגבלות הקורונה. בהסכם מופיע סעיף המתנה את עבודת מורי ההסתדרות בכך שגם כיתות י', שמוריהן מאוגדים בארגון המורים, ילמדו מספר ימים זהה.

במשרד האוצר קיבלו את התנאי שהציבה בן דוד כיוון שסברו שיצליחו להגיע להסדר דומה עם ארגון המורים העל-יסודיים, אולם הארגון לא ניהל משא ומתן עם המשרד. כעת מתעקשת בן דוד על קיום הסעיף הזה בהסכם, ומנמקת אותו בעקרון השוויון: ביום חמישי האחרון שלחה המזכ"לית מכתב למורים, ובו כתבה כי "לא יהיה מצב שבו תעבדו יותר מעובדי הוראה אחרים שאינם מגישים לבגרות".

במכתב ששלח היום ארז למורי העל-יסודי, נכתב כי "הרופאים קיבלו מחיאות כפיים, ובצדק, המורים קיבלו בהתחלה ובמשך עבודתם ברכות, וכעת, בסוף - בעיטה ורמיסה. וכל זאת מדוע? מדוע כה רבה כפיות הטובה? אולי כי סקטור המורים הוא סקטור נשי ברובו, והחברה הישראלית היא חברה שוביניסטית וכוחנית? כנראה שכן".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ