עשרות הפגינו בתל אביב במסגרת מחאת "הדגלים השחורים" נגד הממשלה

חלק מהפעילים מתכננים לישון בימים הקרובים במתחם מחאה שהוקם בשדרות רוטשילד. "אני מאמינה שלמדינה הזאת מגיעה תקווה אמיתית", אמרה אחת ממארגנות המחאה

בר פלג
בר פלג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
המחאה בתל אביב, היום
המחאה בתל אביב, היוםצילום: עופר וקנין

כמה עשרות מפגינים התאספו הערב (שני) במתחם מחאה שהוקם על ידי פעילי מחאת "הדגלים השחורים" בשדרות רוטשילד בתל אביב. הפעילים הפגינו נגד הממשלה, וחלקם מתכננים לישון במתחם בימים הקרובים. בד בבד, הפגינו הערב בצומת עזריאלי כמה עשרות פעילים של ארגון "עומדים ביחד" בדרישה לביטחון כלכלי.

המחאה בתל אביב, היוםצילום: עופר וקנין

שקמה שוורצמן, ממובילות מחאת "הדגלים השחורים" אמרה ל"הארץ": "אנחנו בכל רגע נתון יכולים לעשות את המקסימום בשביל המדינה שלנו, לא כקלישאה".  היא הוסיפה כי ההפגנה אמורה להימשך בימים הקרובים. "אולי זה לא יצליח, אבל אני מאמינה שלמדינה הזאת מגיעה תקווה אמיתית", אמרה. רבקה ויינטנברג, עובדת ניקיון מתל אביב שהגיעה להפגנה, אמרה: "אנחנו צריכים להביע סולידריות לא רק עם אלו שאין להם משכורת להביא, אלא גם עם אנשים כמוני, עובדי קבלן שנמצאים בחל"ת ומקבלים 80% משכר המינימום - קצת יותר מ-4,000 שקל".

חברת הכנסת לשעבר, סתיו שפיר, התייחסה במהלך ההפגנה למחאה החברתית של 2011. "כשעמדנו פה לפני תשע שנים, המצב היה הרבה פחות חמור", אמרה, "אמרו לנו ששום דבר לא יקרה, והדבר הזה הוא שקר". היא הוסיפה: "המדינה שלנו עוברת טלטלה. אנחנו האזרחים צריכים לקחת את המושכות". הרמטכ"ל לשעבר דן חלוץ, שאף הוא נכח באירוע, הוסיף: "משבר הקורונה ומשבר הכלכלה מחוברים יחד. אני חושב שהפוליטיקאים שכחו עבור מי הם עובדים. אני מצפה שהמערכת הציבורית תתעשת ושחלק מהאנשים שגיבו את בנימין נתניהו על כיסאו יחזרו בהם. הציבור רדום ועוד לא מבין את גודל הצרה שנחתה עלינו". 

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ