גלנט הודיע שימנה את ראש המטה שלו עמית אדרי למנכ"ל משרד החינוך

לאדרי אין רקע בתחום החינוך, ולפני שהפך לראש המטה של גלנט שירת בצה"ל בתפקידים לוגיסטיים. בנוסף, גלנט הודיע על הקמת צוות ייעוץ, אך בין חבריו אין נציגים מהחברה הערבית או החרדית

שירה קדרי-עובדיה
שירה קדרי-עובדיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עמית אדרי
עמית אדרי

שר החינוך יואב גלנט הודיע היום (חמישי) כי ימנה את עמית אדרי לתפקיד מנכ"ל משרד החינוך. אדרי, בן 51, כיהן בשנים האחרונות כראש המטה של גלנט, וקודם לכן שירת בצה"ל בתפקידים לוגיסטיים שונים. הוא פיקד על המערך הלוגיסטי של פיקוד הדרום במבצע "עופרת יצוקה", בזמן שגלנט עמד בראשו. מלשכת שר החינוך נמסר כי "במהלך הקריירה הצבאית שלו, עסק אדרי בפיתוח נהלים, שיטות עבודה, מערכי הכשרה והדרכה והתאמת הארגון לשינויים".

גלנט בטקס חילופי השרים במשרד החינוך בירושלים, במאיצילום: אוהד צויגנברג

לאדרי אין רקע בתחום החינוך. גלנט ציין בפני כתבים היום כי בעיניו "הבעיה העיקרית העומדת בפני משרד החינוך היא תפעולית-ארגונית", וכי נדרש לתפקיד אדם שיוכל להתמודד עם ההיערכות ללמידה מרחוק בשנת הלימודים הבאה ועם הקיצוצים הצפויים בתקציב החינוך. "אלה דברים לוגיסטיים מורכבים ביותר", אמר גלנט. 

לצד מינוי המנכ"ל הודיע גלנט על הקמת צוות ייעוץ עם רקע בתחום החינוך. הצוות יפעל בהתנדבות וללא סמכויות ביצוע, ולא ברור באיזו תדירות יכונס. בין חברי הצוות כמה מועמדים שהוזכרו כמועמדים לתפקיד מנכ"ל משרד החינוך: אביב קינן, המכהן כראש מינהל חינוך ירושלים, משה טור-פז, יו"ר מנח"י לשעבר, ורם שמואלי, תא"ל במיל' שעומד היום בראש הקבינט הציבורי לחינוך.

דן אריאליצילום: תומר אפלבאום

בנוסף חברים בצוות חוקר הכלכלה ההתנהגותית פרופ' דן אריאלי, ד"ר גרניט אלמוג-ברקת - לשעבר מנהלת יחידת הבוגרים של מכון מנדל, עדי אלטשולר - מייסדת ארגון הנוער "כנפיים של קרמבו", שרי אלבז - מנהלת בית ספר מירושלים, וד"ר אורנה שמחון  - מנהלת מחוז הצפון במשרד החינוך. בצוות אין נציגים מהחברה הערבית והחרדית, אך גלנט ציין כי ייתכן שהצוות יורחב בהמשך. 

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ