בשל היעדר בתקציב, משרד החינוך לא יתקצב השנה קייטנות דיגיטליות

המיזם מיועד לתלמידי כיתות ד'-י"ב, וניתן ללא עלות למשתתפים. בשבוע שעבר אסר משרד הבריאות לקיים פעילויות בלתי פורמליות לתלמידים מכיתות ה' ומעלה. הורה: "דווקא בשנה כזו היה צריך להפנות משאבים לקייטנות מסוג זה"

שירה קדרי-עובדיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תלמידים מחוץ לבית הספר עירוני א' בתל אביב, במארס
תלמידים מחוץ לבית הספר עירוני א' בתל אביב, במארסצילום: מגד גוזני

משרד החינוך לא יתקצב השנה את מיזם "קייטנות הקיץ הדיגיטליות", המציע לתלמידים קורסים וירטואליים ללא עלות, מסיבות תקציביות. המיזם פעל בשבע השנים האחרונות, ומיועד לתלמידי כיתות ד'-י"ב. בשבוע שעבר הוציא משרד הבריאות צו האוסר לקיים פעילויות בלתי פורמליות לתלמידים מכיתות ה' ומעלה, למעט נוער בסיכון ותלמידי החינוך המיוחד.

המיזם, שאותו מפעיל מינהל התקשוב של משרד החינוך בחופשות החגים והקיץ, מציע לתלמידי הכיתות הגבוהות קורסים ללמידה מהבית בנושאים כמו תכנות משחקי מחשב, עיצוב דיגיטלי, אנימציה ורובוטיקה. המדריכים בקורס הם מורים במערכת החינוך וסטודנטים למקצועות המחשב שעברו הכשרה של משרד החינוך. ההשתתפות בקורסים הוצעה בחינם, בכפוף להתחייבות התלמידים להשתתפות בכל המפגשים.

באתר משרד החינוך מוסבר כי התוכנית "מעניקה הזדמנות לאלפי תלמידי ישראל להיחשף לתכנים טכנולוגיים ברמה הגבוהה ביותר בביתם וללא עלות. החשיפה לעולמות הטכנולוגיים מכינה את התלמידים לעולם הדיגיטלי, ומעניקה כלים להתמודדות עם אתגרי העתיד".

"דווקא בשנה כזו היה צריך להפנות משאבים לקייטנות מהסוג הזה, שיכולות לספק תעסוקה למי שבוטלו לו פעילויות הקיץ האחרות, וגם למי שייאלץ להיות בבידוד", אמר ל"הארץ" הורה שילדיו השתתפו בשנים קודמות בתוכנית. לפי נתוני משרד החינוך, בשנה שעברה השתתפו בקייטנות יותר מ-5,000 תלמידים.

ממשרד החינוך נמסר כי מיזם הקייטנות הדיגיטליות הוא "פרויקט חשוב ומשמעותי. עם זאת, על רקע נגיף הקורונה, נאלץ המשרד לקבוע סדרי עדיפויות חדשים, שכוללים, בין היתר, הסטת משאבים לטובת מענים לצרכים דחופים שנוצרו מהשלכות הנגיף. ככל שסדר היום ישתנה, המשרד ישמח לחדש את פעילות הקייטנות הדיגיטליות באופן מידי לטובת רווחתם של התלמידים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ