מאות ציינו תשע שנים למחאה החברתית בת"א: "אנחנו בתחילתו של משבר ענק"

מאות התאספו בפארק צ'רלס קלור ומחו על טיפול הממשלה במשבר הכלכלי מאז פרוץ מגפת הקורונה. דפני ליף: "אנחנו האנשים שכואב להם מרוב שאכפת להם"

בר פלג
בר פלג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ההפגנה בתל אביב, הערב
ההפגנה בתל אביב, הערבצילום: תומר אפלבאום

מאות בני אדם ציינו הערב (שלישי) בפארק צ'רלס קלור בתל אביב תשע שנים למחאה החברתית. מארגני המחאה מסרו כי "אנחנו רק בתחילתו של משבר ענק וברור שאין הנהגה לצפות ממנה לפתרנות. האמון התרסק, הייאוש גואה, אבל האנשים מתעוררים ועושים. לפני תשע שנים דרשנו צדק חברתי. היום ברור שאין ממי לדרוש — עכשיו הזמן לייצר צדק חברתי".

האירוע התקיים תחת הכותרת "ב' זה בית", והשתתפו בו כמה להקות והרכבים מוזיקליים. דפני ליף, ממובילי המחאה ב-2011, אמרה באירוע: "אני רוצה שתדעו ששנה אחרי שהמחאה החברתית התחילה, אני זוכרת טוב מאד איך משה סילמן שרף את עצמו מייאוש ומכעס. לא עוד. לא ניתן שיפרקו כאן אנשים". ליף הוסיפה: "אנשים מדברים בכעס כי כואב להם. אנחנו האנשים שכואב להם מרוב שאכפת להם". 

ההפגנה בתל אביב, הערבצילום: תומר אפלבאום

הקומיקאי גורי אלפי אמר: "מה שהתחיל ביולי 2011 ממשיך היום. מתעוררים היום. היום רואים ושותפים לכאב. למציאת פתרונות לחלש. כמה חודשים של עצימת עיניים ותראו לאן הגענו". לדבריו, "עכשיו מיליון איש מובטלים ורק עשרות אלפים יוצאים לרחובות. לפני תשע שנים הממשלה חיבקה. היום היא מאשימה אותנו שאנחנו מפיצים את הנגיף". המוזיקאי קובי אוז שאל: "למה האזרח פוגש את הממשלה ומרגיש אשם? למה האזרח מפחד מהשוטר? הם לא יודעים איך להתנהג אלינו. לאורחים מתנהגים יפה. לא אלינו".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ