גלנט: הגנים ובתי הספר יפוצלו בשנה הבאה לקבוצות של 18 ילדים כדי למנוע הדבקה

לפי הודעת שר החינוך, כיתות גן יפוצלו לשני חללים באמצעות מחיצות ועל כל קבוצה תופקד סייעת. בחטיבות ובתיכונים הלמידה תיעשה באופן משולב מהבית ומבית הספר, בנוסף לחלוקה לקבוצות

שירה קדרי-עובדיה
שירה קדרי-עובדיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הפרדת גן בגבעתיים לקבוצות, במאי
הפרדת גן בגבעתיים לקבוצות, במאיצילום: תומר אפלבאום

הכיתות בבתי הספר ובגנים יפוצלו בשנת הלימודים הבאה לקבוצות של עד 18 ילדים כדי למנוע הדבקה בנגיף הקורונה - כך הודיע היום (רביעי) שר החינוך יואב גלנט. הפיצול ייעשה ללא קשר לרמת התחלואה וללא הגבלת זמן. לפי הודעת שר החינוך, כיתות גן יפוצלו לשני חללים באמצעות מחיצות ועל כל קבוצה תופקד סייעת. בחטיבות ובתיכונים הלמידה תיעשה באופן משולב מהבית ומבית הספר בנוסף לחלוקה לקבוצות, על מנת לצמצם את מספר התלמידים השוהים בו-זמנית במבנה.

לפי התוכנית, כל גננת תמשיך להיות אחראית על כל ילדי הגן - 26 ילדים בממוצע. הפיצול ידרוש התאמה של גני הילדים וכן גיוס סייעות נוספות. "הפעולה לא מורכבת מדי, לא מדובר ביצירת יש מאין", אמר גלנט, אך הודה כי ישנם סימני שאלה בנוגע לפיצול הגנים, למשל תוספת של תאי שירותים. "אני מקווה שיהיו לנו בקרוב מודלים של העניין הזה, שנוכל להבהיר לציבור איך זה ייראה", אמר.

בחינת בגרות בבית ספר תיכון בירושלים, לפני שבועיים צילום: אמיל סלמן

לדברי גלנט, בכוונת משרד החינוך לגייס מורות חיילות, סטודנטים להוראה בשנת הלימודים האחרונה, גמלאים ו"מובטלים עם הכשרה אקדמית", בכדי לאפשר את פיצול הכיתות. גלנט הדגיש כי תלמידי כיתות א'-ג' ילמדו מדי יום, ואילו כיתות ד'-ו' יגיעו לבית הספר לעתים רחוקות יותר, בהתאם לרמת התחלואה באזורם. במשרד החינוך לא השיבו לשאלת "הארץ" היכן ילמדו תלמידי ד'-ו' - מכיוון שפיצול הכיתות הנמוכות אינו מותיר חדרים פנויים עבור השכבות הגבוהות.

בשבוע שעבר הציג שר החינוך שלושה תרחישים לפתיחת שנת הלימודים, שהותאמו לדרגות שונות של פתיחת המשק. לפי התרחיש האופטימי, המותאם לרמות תחלואה נמוכות, שנת הלימודים בגני הילדים ובכיתות א'-ו' תיפתח כסדרה במסגרות הלימוד הקיימות, ובחטיבות הביניים תשולב למידה רגילה עם למידה מרחוק. בתרחיש המותאם לרמת תחלואה גבוהה, כיתות א'-ד' יחולקו לקבוצות קטנות, כיתות ה'-י"ב ילמדו מרחוק וגני הילדים יחולקו לשתי קבוצות - שיפוצלו בין הכיתות הפנויות בחטיבות ובתיכונים.

בית ספר תיכון בירושליםצילום: אמיל סלמן

מנהלי בתי ספר ביקרו את הציפייה מהם להיערך במקביל לכמה תרחישים מבלי שניתנו להם הנחיות מדויקות בנוגע לאופן היישום שלהם. גם בשלטון המקומי מתחו ביקורת על התוכנית לפצל את גני הילדים, בטענה שהתאמת כיתות הלימוד החדשות לילדי הגן וגיוס אנשי הצוות הנוספים כרוך בעלויות גבוהות. בישראל יש כ-20 אלף גני ילדים, כך שפיצול הגנים מצריך גיוס של כ-40 אלף גננות וסייעות. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ