נתניהו: בתי הספר של החופש הגדול לא ייסגרו בשלב זה

לאחר דיון נוסף בנושא, הוחלט כי מסגרות החופש הגדול של משרד החינוך יימשכו ללא שינוי, עד 6 באוגוסט. כ-700 אלף תלמידים רשומים למסגרות החופש הגדול, המיועדות לילדי הגן ולתלמידי כיתות א'-ד'

שירה קדרי-עובדיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בית ספר בירושלים, במאי
בית ספר בירושלים, במאי. למצולם אין קשר לכתבהצילום: אמיל סלמן

ראש הממשלה בנימין נתניהו הודיע היום (חמישי) כי בתי הספר של החופש הגדול ופעילויות הקיץ של משרד החינוך עד כיתה ד', יימשכו "בשלב זה" ללא שינוי עד 6 באוגוסט. זאת לאחר שביום שני הודיע נתניהו על הימשכותם עד סוף השבוע הנוכחי לפחות, לקראת דיון נוסף בנושא שנערך היום. גם מעונות היום לפעוטות ממשיכים לפעול לפי שעה, ואם לא תתקבל החלטה אחרת הם יפעלו עד 7 באוגוסט.

כ-700 אלף תלמידים רשומים למסגרות החופש הגדול, המיועדות לילדי הגן ולתלמידי כיתות א'-ד'. המסגרות מופעלות על ידי הרשויות המקומיות בתוך בתי הספר ומבני הגן, בתשלום מסובסד. במעונות היום המפוקחים שוהים 130 אלף פעוטות עד גיל שלוש. בתחילת השבוע פרסם משרד העבודה והרווחה נתוני הידבקות במעונות מאז חודש יולי, ומהם עלה כי ב-18 מעונות מתוך 2,000 נמצאו נדבקים בקורונה.

ביום חמישי שעבר ערך נתניהו התייעצות מצומצמת ובה סוכם להעלות לאישור הממשלה את סגירת מערכת החינוך. השר גלנט לא הוזמן להתייעצות. בישיבת הממשלה שנערכה באותו לילה התנגד גלנט לסגירת מסגרות החינוך, בנימוק כי שיעור ההדבקה והתחלואה נמוך בקרב צעירים. גם שר העבודה והרווחה איציק שמולי, שמעונות היום לפעוטות הם באחריות משרדו, התנגד לסגירת המסגרות. בתום הישיבה סוכם כי ההחלטה בנוגע למסגרות החינוך תתקבל בהמשך על ידי נתניהו וגנץ ובהתייעצות עם שרי החינוך, האוצר והבריאות.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ