משרד הבריאות התיר לקיים חוגים ופעילויות של תנועות נוער לכיתות ה' ומעלה

מנכ"ל המשרד הוציא צו שמתיר גם טיולים ופעולות התנדבות לתלמידי כיתות ה' ומעלה, תוך שמירה על הנחיות המאבק בקורונה והגבלה על מספר המשתתפים. קייטנות ופעילויות הכוללות לינה עדיין אסורות

שירה קדרי-עובדיה
שירה קדרי-עובדיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בני נוער מפגינים בירושלים על הפסקת פעילויות תנועות הנוער, לפני כשבועיים
בני נוער מפגינים בירושלים על הפסקת פעילויות תנועות הנוער, לפני כשבועייםצילום: אמיל סלמן

משרד הבריאות התיר היום (שלישי) לקיים פעילויות בלתי פורמליות לילדי כיתות ה' ומעלה, לאחר שאסר זאת בשבועיים האחרונים בשל העלייה בתחלואה. לפי צו שפרסם היום מנכ"ל משרד הבריאות, חזי לוי, מעתה יותרו פעילות של תנועות נוער, התנדבות, טיולים וחוגים, תוך שמירה על הנחיות המאבק בנגיף הקורונה והגבלה על מספר המשתתפים. לפי הצו, קייטנות ופעילויות הכוללות לינה, מלבד סמינרים לימודיים, עדיין אסורות.

לפני כשבועיים אסר משרד הבריאות על קיום פעילויות בלתי פורמליות עבור ילדים בכיתה ה' ומעלה. משמעות האיסור היתה הפסקת פעילותן של תנועות הנוער וביטול קורסי הכשרה למדריכיהן. בשבועיים האחרונים הוקם מאהל מחאה מול הכנסת, אליו הגיעו חניכים מתנועות הנוער השונות והתקיימו הפגנות בירושלים ובמקומות נוספים. בעקבות ההיתר הודיעו תנועות הנוער כי יקפלו את מאהל המחאה הערב.

הצו החדש מתיר את הפעילויות תוך שמירה על ההנחיות למאבק בקורונה, לפיהן פעילות במבנה סגור תתקיים בקבוצות של עד עשרה משתתפים, ועד 20 בשטח פתוח. בנוסף, הפעילויות יתקיימו עם צוותים קבועים וללא החלפת ילדים בין הקבוצות.

שר ההשכלה הגבוהה, זאב אלקין, הממונה על הפעילות הבלתי פורמלית, בירך על ההחלטה. "המאמץ שלנו לאפשר את הפעילות של תנועות הנוער נשא פרי, ואני מברך את משרד הבריאות שאיפשר לקיים פעילות של ארגוני הנוער ותנועות הנוער גם אם היא חלקית", אמר.

בשבוע שעבר הודיע ראש הממשלה בנימין נתניהו כי בתי הספר של החופש הגדול ופעילויות הקיץ של משרד החינוך עד כיתה ד', יימשכו "בשלב זה" ללא שינוי עד 6 באוגוסט. גם מעונות היום לפעוטות ממשיכים לפעול לפי שעה, ואם לא תתקבל החלטה אחרת הם יפעלו עד 7 באוגוסט.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ