פועל בן 33 נהרג בנפילה מגג בעת שהתקין פאנלים סולאריים במושב בצרה

הפועל עבד בפרויקט של "אורמש אחזקות", ששניים מעובדיה נהרגו בתאונות עבודה בשנים האחרונות. לפי משרד העבודה הוא עבד ללא קסדה או רתמה, ואיש מהעובדים באתר לא הבחין ברגע נפילתו

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
התקנת פאנלים סולאריים בבית שערים, במאי. למצולם אין קשר לכתבה

פועל בן 33 נהרג היום (ראשון) בנפילה מגג בעת שהתקין פאנלים סולאריים בחוות סוסים במושב בצרה. הוא נפצע אנוש ופונה לבית החולים מאיר בכפר סבא ללא סימני חיים, שם נקבע מותו. המשטרה חוקרת את המקרה כתאונת עבודה. הפועל הועסק בידי חברת "אינסוף אנרגיה", שביצעה פרויקט של חברת "אורמש אחזקות". בשנים האחרונות נהרגו שניים מעובדיה של "אורמש אחזקות" בתאונות עבודה. לפי חקירת המשרד הוא עבד ללא קסדה, ובניגוד להנחיות הבטיחות לא שהה לצידו איש צוות נוסף.

הגג שממנו נפל ההרוג בבצרהצילום: מינהל הבטיחות התעסוקתית

מחקירת משרד העבודה עולה כי במקום שהו שישה עובדים נוספים אך הם טוענים כי איש לא שמע או ראה את נפילתו. במינהל הבטיחות התעסוקתית סגרו את האתר עד לתיקון הליקויים. חזי שוורצמן, ראש המינהל, אמר ל"הארץ" כי "אנו חוקרים התרשלות לכאורה בקיום הוראות הבטיחות הנוגעות לעבודה בגובה ומסירת מידע לעובדים של החברה המעורבת, ואוסרים פעילות עד לבירור מלא של האירוע". במינהל דרשו מהחברה בין היתר לערוך הדרכה חוזרת לעובדים, לנתח את האירוע ולהפיק ממנו לקחים ולמנות ממונה בטיחות.

באפריל נהרג עובד "אורמש אחזקות" בן 55 מנפילה מסולם במרכז "ביג" בקרית ים, בעת התקנת פאנלים סולאריים. לפי מינהל הבטיחות, העובד נפצע ומת לאחר שלושה ימים. ב-2017 נהרג דניאל אהרון, עובד החברה בן 26, שהתחשמל למוות במהלך עבודות להקמת חווה סולארית בהתנחלות ראש צורים. הוא נפצע באורח קשה ומת לאחר ארבעה ימים.

הפועל הוא ההרוג ה-30 מתחילת השנה בתאונות עבודה, זאת בעוד בתקופה המקבילה אשתקד מתו 53 בני אדם בתאונות עבודה. עם זאת, גורמים רבים מייחסים את הירידה במספר התאונות לירידה המשמעותית בהיקף העבודה בענף הבנייה עקב משבר הקורונה.

הדס תגרי, מנהלת "הקבוצה למאבק בתאונות בניין ותעשייה", מסרה בתגובה למות הפועל כי "פציעתם ומותם של עובדים במהלך התקנת פאנלים סולאריים על גגות מפעלים או מבנים חקלאיים הפכה להיות עניין נפוץ – זהו העובד השלישי שנהרג בנסיבות אלה מתחילת השנה, וגם בשנה שעברה התרחשו שתי תאונות קטלניות כתוצאה מנפילה במהלך התקנת פנלים. משרד העבודה נדרש להפעיל אמצעי אכיפה קפדניים על עבודות אלה, וגם בעלי המבנים נדרשים לנקוט באמצעי הבטיחות הנדרשים למניעת פגיעה בעובדים".

מ"אורמש אחזקות" נמסר כי "חברת אורמש אחזקות מביעה צער עמוק על התאונה הקטלנית שארעה הבוקר. אם כי חשוב להבהיר שמדובר בעובד השייך לחברת "אינסוף אנרגיה" המבצעת עם הפרויקט בפועל ולא בעובד של "אורמש אחזקות" היזמית".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ