ההפגנה נגד אלימות כלפי נשים בת"א: כאלף מפגינות חסמו את שדרות רוטשילד

המפגינות קראו בין היתר: "זו לא טעות זו מדיניות", ו"די, נמאס - תאשימו את האנס". מוקדם יותר היום עובדים ועובדות שבתו החל מ-12:00 לחצי שעה תחת הכותרת "שביתת הנשים - נשים ונערות אינן הפקר"

לי ירון
לי ירון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
כיכר רבין, הערב
לי ירון
לי ירון

כאלפיים נשים הפגינו הערב (ראשון) בכיכר רבין בתל אביב במחאה על האלימות נגד נשים, על רקע החשד לאונס הקבוצתי של בת 16 באילת. המפגינות חוסמות כבישים בעיר, בהם שדרות רוטשילד. הן קראו בין היתר: ״לא זה לא, זה לא, זה לא - איזה חלק מהלא לא הבנת עד לפה?", "זו לא טעות זו מדיניות", ו"די, נמאס - תאשימו את האנס".

מוקדם יותר היום עובדים ועובדות שבתו החל מ-12:00 לחצי שעה תחת הכותרת "שביתת הנשים - נשים ונערות אינן הפקר".

"ביום חמישי בערב, אחרי ששמעתי על האונס המחריד באילת, הרגשתי שאני לא יכולה לנשום", אמרה אחת המארגנות מורן זר קצנשטיין, "צירפתי אלי חברות, מכרות, קולגות מקצועיות. חשבנו ביחד מה אפשר לעשות כדי לשנות את המצב. הבנו שהכוח שלנו הוא בעובדה שאנחנו נשים - אנחנו 51% מאזרחיות ישראל. אנחנו המנוע הכלכלי של המשק. והיום באנו להגיד - אנחנו לא נעבור על זה יותר לסדר היום - אם זה לא יעצור אנחנו נעצור".

"לא – אין פה שני צדדים לסיפור", אמרה סגנית ראש העיר תל אביב ציפי ברנד,  "אנחנו צריכים שזה יהיה ברור. אני מאמינה לך. אנחנו מאמינים לך. שלא רצית. שעברת זוועה. שאת במערבולת מול עצמך, מול ההורים שלך, מול החברה שמנהלת את המשפט שלך בלעדיך".

במהלך הטקס המנחה, מעיין אדם, התנצלה על "אמירות פוליטיות" של חלק מהנואמות. רבות מהמשתתפות החלו לקרוא לעברה: "לא להתנצל". בהמשך, צעדו המפגינות דרומה בתל אביב, עד לרחוב אלנבי. עוברי אורח רבים הביעו תמיכה במאבקן, ורבים צפרו לאות עידוד. כאשר שוטרים אמרו להן שההפגנה אינה חוקית, הן השיבו: "גם אונס אינו חוקי", וקראו לשוטרות "שוטרת גם את אחת מתוך אחת - תורידי את המדים ותצטרפי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ