משרד החינוך יתקצב סייעות בצהרונים לילדים עם צרכים מיוחדים בחינוך הרגיל

עד כה הועסקו סייעות רק בשעות הלימודים, ובמסגרת ההחלטה הן יועסקו במשך שעתיים או שלוש נוספות. ההחלטה תשפיע על כ-5,000 ילדים עם צרכים מיוחדים הנעזרים בסייעת כדי להשתלב בכיתה ובגן

שירה קדרי-עובדיה
שירה קדרי-עובדיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בית ספר תל"י גאולים בירושלים, למצולמים אין קשר לכתבה
שירה קדרי-עובדיה
שירה קדרי-עובדיה

משרד החינוך יתקצב סייעות גם בשעות הצהרון לילדי החינוך המיוחד המשולבים בחינוך הרגיל. התקצוב יינתן בצהרונים שמשרד החינוך מסבסד בכיתות א'-ב' בכל הארץ, ובגני הילדים ביישובים חלשים מבחינה סוציו-אקונומית (דירוג 5-1 בלשכה המרכזית לסטטיסטיקה). עד כה הועסקו סייעות רק בשעות הלימודים עד 13:00 או 14:00. ההחלטה תשפיע על כ-5,000 ילדים עם צרכים מיוחדים הנעזרים בסייעת כדי להשתלב בכיתה ובגן.

הצעד התקבל במשרד החינוך בעקבות ביקורת של הורים לילדים עם צרכים מיוחדים בכיתות הרגילות, שלפיה לא ניתן להם מענה מספק המאפשר להם להשתלב באופן מלא. סייעות השילוב, המועסקות מטעם הרשויות המקומיות בתקצוב משרד החינוך, יועסקו במשך שעתיים או שלוש שעות נוספות (בהתאם לשעת סיום הלימודים), כדי לאפשר לתלמידים להישאר גם בצהרון. כבר ביום ראשון הקרוב יוכלו הורים לבקש מהרשויות המקומיות שיעסיקו לילדיהם סייעת גם בשעות אחר הצהריים. במשרד החינוך התחייבו כי תוספת השעות לסייעות השילוב היא קבועה ותינתן כל עוד תוכנית הצהרונים המסובסדת של משרד החינוך תמשיך לפעול.

בשנת הלימודים הנוכחית נכנסת לתוקף באופן מלא הרפורמה בחינוך המיוחד, המשנה את האופן שבו נקבעת זכאות של תלמידים עם צרכים מיוחדים לסיוע בבתי הספר הרגילים או ללימודים במסגרות החינוך המיוחד. אחת ממטרות הרפורמה היא לעודד שילוב של ילדים עם צרכים מיוחדים במסגרות החינוך הרגיל. היא עוררה ביקורת נרחבת בקרב אנשי מקצוע, הורים ומורים משום שלדבריהם המהלך נעשה ללא תמיכה מספקת עבור הילדים וצוותי ההוראה. במשרד החינוך אמרו היום (שישי) כי תוספת שעות הסיוע בצהרון היא חלק מהניסיון ליישם את רוח הרפורמה, כך שתאפשר לילדים שילוב מלא יותר במסגרות החינוך.

גן בחינוך המיוחד במודיעין, בשנה שעברהצילום: תומר אפלבאום

"אנחנו מרחיבים את המענים לתלמידים המשולבים ומאפשרים להם לקבל חינוך צודק ושוויוני", אמר אתמול שר החינוך יואב גלנט. לדבריו, "מתן הסייעת האישית גם בצהרונים של המשרד תבטיח להם הכלה מיטבית ומסגרת יום לימודים ארוך, עם סטנדרטים גבוהים ואיכותיים. זו בשורה חשובה לתלמידים וזו בשורה חשובה להוריהם".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ