הממשלה מקדמת הצעת חוק שתקל על איתור גננות מתעללות

לפי הצעת החוק, מפקחים על מעונות יוכלו לצפות בתיעוד מהגנים כדי למנוע פגיעה בפעוטות גם ללא חשד. החוק יטיל עונש של עד חצי שנת מאסר למי שישתמש בסרטונים בניגוד לחוק

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
פעוטון בתל אביב, במאי

הממשלה מקדמת הצעת חוק שתקל על איתורן של גננות המתעללות בפעוטות, בגנים שבהם הוצבו מצלמות אבטחה במעגל סגור. משרד העבודה והרווחה פרסם אתמול (שני) תזכיר חוק שיאפשר לראשונה למפקחים על מעונות לפעוטות לצפות בצילומים ולהשתמש בתיעוד לשם מניעת פגיעה בילדים. לפי החוק הנוכחי, המפקחים רשאים להשתמש בצילומים רק במקרה של חשד לפגיעה בשלומם הגופני או הנפשי של פעוטות במעון יום.

על פי נוסח התזכיר שהופץ אתמול, ממונה או מפקח יהיו "רשאים לדרוש ממפעיל מעון יום לצפות בצילומים לפי חוק זה". החוק קובע כי יהיה ניתן לצפות בצילומים רק "לשם מניעת פגיעה בשלומם הגופני או הנפשי של הפעוטות השוהים במעון בלבד".  הצעת החוק לא צפויה להיות במחלוקת בין כחול לבן לליכוד, כך שיש לה סיכוי גבוה לעבור. ההצעה הופצה אתמול למשרדי הממשלה, שיוכלו להעביר הערות והסתייגויות בימים הקרובים.

פעוטון בתל אביב, במאיצילום: מגד גוזני

חוק התקנת המצלמות בפעוטונים שנכנס לתוקף לפני כשנה, הקשה על יכולת השימוש בסרטונים המצולמים מבלי לפגוע בפרטיות הגננות והילדים. כדי לצמצם את הפגיעה בפרטיות, החוק המקורי קבע רף ענישה משמעותי של עד חצי שנת מאסר לאדם שיעשה שימוש בסרטונים בניגוד לחוק. הרף הזה יישמר גם אחרי התיקון החדש. על פי החוק, אדם המעתיק צילומים, מעביר אותם לאחר או עושה בהם או במידע שהתגלה לו מהם, דינו מאסר של שישה חודשים.

בחודש שעבר נעצרה בעלת גן פרטי ברמלה בחשד שתקפה פעוטות והיתה עדה לכמה מקרים שבהם סייעות בגן תקפו ילדים. בנוסף נעצרו ארבע סייעות מהגן בחשד להתעללות בפעוטות. החקירה נפתחה לאחר שאחד ההורים הציג בפני המשטרה סרטוני מצלמות אבטחה שבהם נראית אלימות שמפעילות הסייעות כלפי הפעוטות.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ