מנכ"ל משרד הבריאות: לא בטוח שנפתח את מערכת החינוך גם לאחר הסגר

לדברי חזי לוי, המשרד מעריך כי תוך ארבעה או חמישה ימים יהיו כאלף חולים במצב קשה. הוא ציין כי החברה החרדית אחראית לכ-34% מהתחלואה וכי במשרד מוטרדים מאירועים שיש בהם סכנה להפצת הנגיף במהלך סוכות

אהרן רבינוביץ
אהרן רבינוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוי בירושלים, ביוני
אהרן רבינוביץ
אהרן רבינוביץ

מנכ"ל משרד הבריאות חזי לוי אמר היום (רביעי) כי "ברור שמערכת החינוך לא תוכל להיפתח כפי שנפתחה, ולא בטוח שנפתח אותה כלל". לדבריו, המשרד מעריך כי תוך ארבעה או חמישה ימים יהיו כאלף חולים במצב קשה ותחול עלייה גם במספר המתים כתוצאה מהנגיף. 

"ראינו עלייה גם במגזר החרדי וגם בכללי מאז תחילת הלימודים" אמר לוי בשיחה עם עיתונאים, "ללא ספק ראינו עלייה בגילאי העשרה. בכל העולם מדברים על כך שמוסדות החינוך ואי-שמירת מרחקים ומסכה שם גורמת לעלייה בתחלואה". לדבריו, "אין ספק שזה גורם מרכזי בעלייה בתחלואה". הוא התייחס גם למתווה הקפסולות שיושם במערכת החינוך החרדית ואמר: "ראינו שהמתווה הזה לא כל כך עבד והיתה תחלואה בישיבות, שהלכה והתפזרה". עם זאת, הוסיף, ייתכן כי המשרד יתיר לחינוך החרדי להמשיך לפעול במתכונת זו. 

הפגנה בבני ברק נגד הטלת סגר בחגים, בשבוע שעברצילום: תומר אפלבאום

לוי אמר עוד כי תמונת התחלואה כיום לא משקפת את המצב האמיתי, בגלל שינויים שחלו ביום כיפור ובסוף השבוע. "אנחנו על סדר גודל של כ-15% תוצאות חיוביות. זה מטורף", אמר, "זה מבטא את העלייה בתחלואה וזו מעמסה ממש אדירה".

הוא ציין כי חלה לאחרונה עלייה במספר החולים בחברה החרדית, ש"אחראית כרגע על כ-34% מסך התחלואה". לדבריו, "המגזר החרדי - בשל הצפיפות, התפילות, שלעתים נוגדות את חוקי ההתנהלות - הגיע לתחלואה עצומה. זה חייב להיות בטיפול וצריך למצוא לזה פתרון, כי זה משליך על החברה החרדית, על התחלואה בכלל ועל בתי החולים". הוא הוסיף: "מה שמטריד אותנו זה חג הסוכות, שיש בו פוטנציאל לאירועים בעלי השלכה על הידבקות: שמחת תורה, הקפות, מכירת ארבעת המינים, אושפיזין, תלמידי הישיבות חזרו הביתה. ראינו תחלואה עצומה בישיבות - בישיבה אחת היו 500 חולים". 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ