משרד החינוך פרסם נתוני תחלואה - שלושה שבועות לאחר סגירת המוסדות

הנתונים מייצרים תמונת מצב עמומה מאוד, מאחר שמרבית ההדבקות כלל לא אירעו במערכת החינוך. במשרד לא מציינים כמה מהנדבקים לומדים בכיתות שהמשיכו לפעול בסגר. כמחצית מהחולים משתייכים למוסדות חרדיים

שירה קדרי-עובדיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בית ספר בתל אביב, לפני שבוע
שירה קדרי-עובדיה

للمقالة بالعربية: وزارة التربية التعليم تنشر بيانات بعد مرور ثلاثة أسابيع على إغلاق جهاز

משרד החינוך פרסם הבוקר (חמישי) לראשונה זה חודש את נתוני התחלואה בקורונה בקרב תלמידים מגיל גן ועד כיתה י"ב. הנתונים מתפרסמים שלושה שבועות לאחר סגירת מערכת החינוך ובהפרש של חודש מהפרסום הקודם, כך שבפועל הם מציירים תמונת מצב עמומה מאוד: מרבית ההדבקות החדשות כלל לא אירעו במערכת החינוך, ולא ניתן להסיק מסקנה עקבית לגבי מגמת התחלואה בבתי הספר מאז פתיחת שנת הלימודים.

לפי הנתונים, כיום ישנם 15,285 תלמידים שנדבקו בקורונה ו-1,348 עובדי הוראה שנדבקו - אולם לא נכללים בספירה עוזרי ההוראה שגויסו בפתח שנת הלימודים הנוכחית. כמחצית מהתלמידים החולים משתייכים לבתי הספר החרדיים, אף ששיעורם מקרב תלמידים במערכת החינוך עומד על 19% בלבד. במשרד נספרים כלל המוסדות החרדיים עד גיל 18, ובהם חדרים וישיבות קטנות. המשרד לא פירט כמה ממקרי ההדבקה אירעו במוסדות חינוך המיוחד, בכיתות המיוחדות ובכיתות לנוער בסיכון, שנותרו פתוחים במהלך תקופת הסגר.

הפעם האחרונה שבה פרסם משרד החינוך נתוני תחלואה היתה שבוע לאחר פתיחת שנת הלימודים. הנתונים היו חלקיים, ולא כללו חלוקה אזורית או את עובדי ההוראה שנדבקו. מאז תחילת שנת הלימודים סירב משרד החינוך לפרסם את נתוני התחלואה בקרב תלמידים, וכן את מספר בתי הספר והכיתות שנסגרו בעקבות התפרצות.

בלשכתו של שר החינוך יואב גלנט הסבירו מאז ספטמבר שהפרסום מתעכב כדי "לדייק את הנתונים" ולהפריד בין מקרי הדבקה בחופשת הקיץ לבין מקרים חדשים בשנת הלימודים. בפועל, גם הנתונים שפורסמו היום לא משקפים הדבקות בשנת הלימודים, אלא במהלך הסגר.

للمقالة بالعربية: وزارة التربية التعليم تنشر بيانات بعد مرور ثلاثة أسابيع على إغلاق جهاز

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ