מתווה החזרה לגנים ולמעונות לגיל הרך: שישה ימי לימודים בשבוע ללא קפסולות

צוות הגן הקבוע יידרש לעטות מסכות וימשיך לעבוד כבשגרה, וגננות משלימות יוכלו לעבוד בשלושה מוסדות שונים לכל היותר. לא יתקיימו חוגים חיצוניים בגנים והצהרונים יפעלו בקבוצות קבועות של 35 ילדים לכל היותר

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גן בגבעתיים, במאי

משרד החינוך הודיע הבוקר (שישי) כי סיכם עם משרד הבריאות על מתווה החזרה לגני הילדים בגילים שלוש עד שש. במסגרת המתווה, הלמידה תתקיים ללא פיצול לקבוצות במשך שישה ימים בשבוע וצוות הגן הקבוע ימשיך לעבוד כבשגרה. צוותי הגנים יחויבו בעטיית מסכה או משקף במשך כל העת. עד עתה לא היתה חובה כזו לאורך יום הלימודים, אלא רק בהפסקות וביציאה לשער. משרד החינוך הודיע כי החזרה תחל ביום ראשון, וכי ברשויות שבהן הדבר לא יתאפשר, היא תיעשה ביום שני.

לא יתקיימו חוגים חיצוניים בגנים. כמו כן, גננות וסייעות משלימות יוכלו לעבור בין שלושה גנים ולא בין שישה כפי שהיה נהוג עד עתה. הצהרונים יפעלו חמישה ימים בשבוע בקבוצות קבועות של עד 35 ילדים ובצוותים קבועים. בנוסף, ניתן יהיה לצרף בצהרונים ילדים משלוש כיתות לכל היותר, ובלבד שמספר הילדים שמרכיבים את הקבוצות השונות לא יעלה על 28.

משרד הרווחה הודיע כי גובש מתווה חזרה לשגרה גם למעונות לגיל הרך, לפעוטות בגילי 3-0. לפי המתווה, הלמידה תתקיים במשך שישה ימים בשבוע ללא קפסולות, עם צוות הגן הקבוע. המטפלות והסייעות יידרשו לעטות מסכה או משקף במשך כל שעות הפעילות, וידאגו לחומרי חיטוי ברחבי המעון, תוך הקפדה מירבית על היגיינה בעיקר במעבר לשעת האוכל ובעת החלפת החיתולים.

משרד החינוך ומשרד הרווחה הבהירו כי ועדת השרים לאזורים מוגבלים תודיע בהמשך לגבי הנוהלים בערים אדומות. ילדי חינוך מיוחד ימשיכו ללמוד ללא מגבלות גם בערים האדומות וגם מחוץ להן. בוועדת השרים יוחלט גם האם גננות וסייעות מערים אדומות יוכלו לצאת לעבודתן בערים אחרות. לפי שעה הכריזו ראשי עיריות גבעתיים וגבעת שמואל שלא יפעילו את הגנים עם נשות הצוות מהערים האדומות הסמוכות, כמו בני ברק, וכי הן פועלות למצוא צוותים חלופיים.

במסגרת המתווה החדש, קרא משרד הבריאות לצוותי הוראת הגנים לערוך בדיקות קורונה מניעתיות במהלך סוף השבוע. עשרות עמדות בידוק הוצבו ברחבי הארץ בשיתוף עם פיקוד העורף, קופות החולים ומגן דוד אדום, והרשימה המלאה שלהן פורסמה באתר משרד הבריאות. במשרד הבהירו כי אין צורך בהפניית רופא, אלא רק בתעודה מזהה ותלוש משכורת.

אתמול התריעה הסתדרות המורים, המייצגת גם את הגננות, כי ייתכנו שיבושים קשים בפתיחת הגנים. "לצערנו הרב הממשלה לא השכילה להפיק את הלקחים מהסגר הקודם והיא נחפזת שוב לפתוח מהר את מערכת החינוך, ללא התאמת הגנים למצב החדש ותוך התעלמות מהגננות ומעמדות משרד הבריאות", נמסר. "עמדתנו העקבית היא שהמדינה צריכה להחליט מהם התנאים לפתיחת הגנים, כיצד לפתוח, ורק אחר כך להחליט על פתיחה - ולא להפך. שוב פותחים בגלל לחץ ציבורי, מהר ובלי היערכות מתאימה. אנחנו מזהירים כי בשל חוסר היערכות ומתן פתרונות ייתכנו שיבושים קשים בפתיחת הגנים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ