תל אביב ורשויות נוספות יפתחו את גני הילדים חמישה ימים בשבוע, ללא שישי

הרשויות הסבירו כי דרישת משרדי הבריאות והחינוך תאלץ אותם לגייס גננות וסייעות רבות, והן אינן יכולות לעמוד בה. לפי המתווה שהן מקדמות, הגנים יהיו סגורים בשישי והגננות יעבדו מרחוק. השר גלנט ייפגש בנושא עם יו"ר הסתדרות המורים יפה בן דוד

שירה קדרי-עובדיה
שירה קדרי-עובדיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הכנות לפתיחת גן ילדים בתל אביב. למצולמת אין קשר לכתבה
שירה קדרי-עובדיה
שירה קדרי-עובדיה

עיריית תל אביב ורשויות מקומיות נוספות יפתחו את גני הילדים חמישה ימים בשבוע בלבד, ללא יום שישי, בניגוד לעמדת משרד החינוך שלפיה גני הילדים יפעלו באופן מלא שישה ימים בשבוע. גורמים ברשויות המקומיות הסבירו ל"הארץ" כי הם אינם יכולים לעמוד בדרישת משרדי החינוך והבריאות - שלפיה גננות וסייעות משלימות יוכלו למלא מקום בשלושה גנים לכל היותר - משום היא מחייבת גיוס של גננות וסייעות משלימות רבות נוספות. ל"הארץ" נודע כי הסתדרות המורים תומכת במתווה של הרשויות, אולם מחר תיפגש יו"ר ההסתדרות יפה בן דוד עם שר החינוך יואב גלנט בניסיון למצוא פתרון מוסכם.

ביום חמישי אישר קבינט הקורונה לפתוח את גני הילדים מחדש החל ממחר (ראשון). לפי המתווה שמקדמות הרשויות, בימי שישי הגנים לא יפתחו והגננות - שעובדות תחת משרד החינוך ולכן לא ניתן לכפות עליהן להמיר את היום החופשי שלהן - יעבדו מרחוק. כך, היקף משרתן לא ייפגע. הגננות יזכו ליום החופשי הקבוע שלהן באמצע השבוע, וביום זה יפעלו בגנים רק הסייעות - המועסקות על ידי העירייה. הסייעות יעבדו בימי ראשון עד חמישי, ללא יום חופשי באמצע השבוע, וכך ייחסך הצורך לסייעת משלימה שעוברת בין גנים שונים. 

בין הרשויות המקדמות את המתווה, מלבד תל אביב, נמנות פתח תקוה, רמת השרון, בנימינה, גדרה, באר יעקב והמועצות האזוריות גזר, שפיר ומנשה. רשויות נוספות שוקלות לאמץ מתווה דומה, בגלל מצוקת כוח האדם, אך לא הודיעו על כך רשמית. עיריית חדרה הודיעה כי הגנים לא יפעלו ביום שישי הקרוב בלבד, וכי היא פועלת לגיוס סייעות נוספות כדי שהגנים יפעלו בהמשך גם בימי שישי. ראש עיריית פתח תקוה, רמי גרינברג, אמר ל"הארץ" כי הפעלת הגנים גם בימי שישי, תחת המגבלות החדשות, תדרוש גיוס של מאה סייעות נוספות, והדבר אינו אפשרי בהתראה כה קצרה. 

ראש עיריית רמת השרון, אבי גרובר, פנה למשרד החינוך בבקשה כי ישנה את מודל ההעסקה של הגננות כך שהיום החופשי של כולן יהיה שישי - אך לא נענה. "צריך לאפשר לכל רשות לקבוע את המתווה בעצמה", אמר היום ל"הארץ", והוסיף: "אני מקווה שכבר מחר בבוקר משרד החינוך יישב עם השלטון המקומי על מתווה לכיתות א'-ד' במקום להיזכר ברגע האחרון".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ