משרד החינוך גיבש מתווה לפעילויות בית ספר בשטח פתוח

לפי המתווה, שיובא לאישור הממשלה ביום ראשון, הפעילויות יקוימו בקבוצות קבועות של עד תשעה תלמידים, ובמרחק של מאה מטרים לפחות בין קבוצה לקבוצה. השבוע דווח ב"הארץ" כי משרד החינוך אסר על פעילויות מסוג זה

שירה קדרי-עובדיה
שירה קדרי-עובדיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
פעילות לימודית במוזיאון הטבע בירושלים, בחודש שעבר
שירה קדרי-עובדיה
שירה קדרי-עובדיה

משרד החינוך הודיע היום (שישי) כי בכוונתו לאפשר לבתי ספר לקיים פעילויות חינוכיות בשטח פתוח. לפי המתווה, שיובא לאישור הממשלה ביום ראשון, הפעילויות יוכלו להתקיים תחת שורה של הגבלות, ובהן תשעה תלמידים בכל קבוצה. בהודעת המשרד נכתב כי המתווה גובש בשיתוף משרד הבריאות.

התנאים לקיום הפעילויות הם חלוקה לקבוצות קבועות שבהן תשעה תלמידים לכל היותר ואנשי צוות קבועים; לאנשי הצוות יותר לעבור בין שלוש קבוצות קבועות לכל היותר; המשתתפים ידרשו לעטות מסכות כל העת למעט בזמן אכילה, שתייה ופעילות ספורטיבית; יישמר מרחק של שני מטרים בין משתתף למשתתף והפעילויות לא יכללו מגע בין המשתתפים; והמרחק בין קבוצה אחת לשנייה יעמוד על מאה מטרים לכל הפחות.

תלמידי תיכון אמי"ת בבאר שבע במפגש באוויר הפתוח, בחודש שעברצילום: אליהו הרשקוביץ

השבוע דווח ב"הארץ" כי משרד החינוך אסר בימים האחרונים על בתי ספר ברחבי הארץ לקיים "מפגשי הפוגה" הנערכים בקבוצות קטנות ובאוויר הפתוח. בתגובה ליוזמות כאלה, המיועדות לתלמידים החווים מצוקה רגשית, ניתוק חברתי והידרדרות למצבי סיכון, הדגיש המשרד כי הפעילות המותרת היחידה היא המשך הלמידה מרחוק. למרות ההוראות, חלק מהמנהלים החליטו לקיים את המפגשים, לעתים בגיבוי הרשות המקומית ותוך העלמת עין מצד המפקחים הישירים, המציעים דרכים שונות לעקוף את ההוראות הרשמיות: הגדרה רחבה ככל האפשר של "ילדים בסיכון" או העברת מועד המפגש לשעות אחר הצהריים.

בנוסף, השבוע דווח ב"הארץ" כי עיריית ירושלים יזמה מפגשים עם תלמידים "בסיכון חברתי ורגשי", שייערכו בקבוצות קטנות תוך הקפדה על ריחוק חברתי. התוכנית אמורה להתחיל בשבוע הבא ולתת מענה לכ-5,000 ילדים ובני נוער בחינוך היסודי והעל-יסודי. לדברי גורם הבקיא בפרטים, בעירייה החליטו שלא לחכות לקבלת אישור רשמי ממשרד החינוך.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ