משרד החינוך מסתיר את הנוסחה לשינוי ציוני הבגרות, גם לאחר שהתחייב לפרסמה

במשרד החינוך לא נימקו מדוע הפרסום מתעכב, ונציגיו סירבו לחשוף את נוסחת השינוי גם כשנשאלו על כך בוועדות הכנסת בשבוע שעבר

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בגרות במתמטיקה בירושלים, ביוני

משרד החינוך ממשיך להסתיר את הנוסחה שלפיה שינה את ציוני הבגרויות הפנימיות של אלפי תלמידים, שבוע לאחר שאנשיו התחייבו לעשות זאת בהקדם. במשרד לא נימקו את העיכוב בפרסום, ונציגיו סירבו לחשוף את הנוסחה גם בפני ועדות הכנסת ששאלו על כך בשבוע שעבר.

בחודש שעבר פורסם ב"הארץ" כי המשרד שינה את ציוני הבגרות שניתנו לתלמידים על-ידי בתי הספר, כחלופה לבחינות החיצוניות שמספרן צומצם בקיץ לחמש בלבד בגלל מגיפת הקורונה. הציונים שונו לפי נוסחה שלא פורסמה למנהלים, למורים או לתלמידים עצמם, ומבלי שהמשרד הודיע לתלמידים ולמורים כי הציונים שונו. תלמידים ששוחחו עם "הארץ", דיווחו על פערים של 15, 20 ואף 30 נקודות בין הציון שקיבלו במבחן לציון הסופי שהופיע באתר משרד החינוך — מבלי שאיש עדכן אותם מדוע.

בחינת בגרות בתל אביב, ביוניצילום: מגד גוזני

ימים ספורים לאחר הפרסום הודיעה מנהלת האגף העל-יסודי במשרד החינוך, דסי בארי, כי הנוסחה תפורסם תוך ימים ספורים. במכתב למנהלי בתי הספר כתבה בארי: "בשבוע הבא יפורסם חוזר ובו תתואר הנוסחה על פיה פעל השקלול הדיפרציאלי (נוסחת הנירמול, ש"ק) בקורונה". בארי הוסיפה כי בתי הספר שבהם הופעלה הנוסחה יקבלו הודעה על האופן שבו ניתן לערער על מתן הציונים - אך הדבר לא נעשה מאז.

בארי הוזמנה לשני דיונים בוועדות הכנסת בשבוע שעבר, שבהם נשאלה על האופן שבו שונו הציונים - אך נמנעה מלהשיב על כך באופן ברור. יו"ר ועדת החינוך, רם שפע, שאל את בארי מהי הנוסחה, והאם הנוסחה נודעה לבתי הספר לפני שהופעלה? בתשובה אמרה בארי כי הנוסחה תפורסם "בימים הקרובים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ