משרד התיירות יכשיר עובדים בבתי מלון לזהות מקרי תקיפה מינית

בניסיון למנוע מעשי אונס והטרדות מיניות באתרי תיירות, יוכשרו העובדים לזהות מצוקות של אורחות ואורחים ויודרכו כיצד להתערב במקרים כאלה. הפיילוט לתוכנית יתקיים באילת, ויופנה בתחילה לבתי מלון שמאכנסים בני נוער

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מלון הים האדום באילת, שבו על פי האישום נאנסה צעירה באוגוסט
יהונתן ליס
יהונתן ליס

משרד התיירות גיבש תכנית שנועדה להכשיר את עובדי בתי המלון בארץ למנוע מקרים של אונס או הטרדות מיניות בשטח המלון. את המהלך יזם שר התיירות לשעבר אסף זמיר (כחול לבן), בעקבות האונס הקבוצתי של נערה במלון הים האדום באילת בקיץ האחרון. 

התכנית תכלול הכשרה ממוקדת לעובדי המלון לזיהוי מצוקות של אורחים, ותלמד את העובדים כיצד להתערב באירועים שמעוררים חשד לאלימות מינית בעת התרחשותם. במשרד התיירות מעריכים שצוותי העובדים עשויים להפוך לגורם משמעותי במניעת אירועים מהסוג הזה בעתיד. במשרד החליטו לקיים פיילוט לתכנית בעיר אילת, ויפנו תחילה לבתי מלון בהם נוהגים להתאכסן בעיקר בני נוער.

את פרטי התכנית גיבשו בחודשים האחרונים נציגים של שדולת הנשים ואיגוד מרכזי הסיוע לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית, לצד נציגים מהתאחדות המלונות, המשרד לשיוויון חברתי והאקדמיה. עלות הפרוייקט כולו נאמדת ב-150 אלף שקלים, כאשר עלות הכשרת צוות של מאה עובדים בבית מלון תסתכם ב- 1500 שקלים בלבד.  התכנית צפויה לצאת לפועל בתוך כארבעה חודשים, לאחר שיושלם פיתוח מערך ההכשרה.

שרת התיירות, אורית פרקש הכהן (כחול לבן), שתציג את היוזמה היום בכנסת, אמרה כי "התוכנית תעזור בהפחתה של אלימות, תאפשר לצוותי המלון לזהות מצוקות של הנופשים והנופשות, ולתת מענה מיידי במקרים בהם נדרשת התערבות. התוכנית הזו תעלה את המודעות לא רק בבתי המלון אלא בחברה בכלל, וכולי תקווה שהיא תעזור ליצור סביבה בטוחה יותר עבורנו ועבור ילדנו".

משפטם של 11 הנאשמים במעורבות באונס באילת נפתח היום בבית המשפט המחוזי בבאר שבע. לארבעה מבין הנאשמים מייחסת התביעה עבירה של אונס בנסיבות מחמירות, והיתר מואשמים בסיוע לאונס, במעשים מגונים ובאי-מניעת פשע. שמונה מהנאשמים הם קטינים, והמשפט יתנהל בדלתיים סגורות. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ