בר פלג
בר פלג

המשטרה פינתה הערב (שני) מתמחים ברפואה שהפגינו מול ביתו של שר הבריאות יולי אדלשטיין בהרצליה. שלושה מהמפגינים, ובהם מנכ"ל ארגון המתמחים "מרשם", עוכבו בטענה להפרת הסדר הציבורי, לאחר שלא נענו לדרישת שוטרים לעזוב את המקום.

ההפגנה, שבה השתתפו עשרות, נערכה במחאה על הכוונה להאריך את תוקף הצו המאפשר להעסיק מתמחים בתורנויות בנות 26 שעות. יו"ר מרשם, ריי ביטון, סיפרה ל"הארץ" כי לפני עשרה ימים נפגשו נציגי המתמחים עם אדלשטיין, שהביע בפניהם נכונות שלא להאריך את תוקף הצו. "המטרה שלנו היתה לדבר אתו", אמרה ביטון על ההפגנה הערב. "רצינו לשאול איך זה נראה לו הגיוני, לשקר לנו בפנים בצורה כזו. ישבנו שם, קראנו קריאות וכל אחד סיפר את הסיפור שלו מהתורנויות. סביב 22:00 שהדברים התלהטו, והמשטרה ביקשה מאתנו לפנות את המקום כי אנחנו מפריעים לשכנים וקרובים מדי לביתו של השר. נקטנו התנגדות פאסיבית וישבנו על הרצפה". על המשך המחאה אמרה:  "ננקוט בכל צעד אפשרי כולל השבתה מלאה בשבוע".

אחת הסיבות לפינוי המפגינים היא קרבתם לביתו של אדלשטיין. בג"ץ פסק בעבר כי אסור להפגין מול בתים של אנשי ציבור - למעט בית ראש הממשלה בירושלים, שהוגדר כמעון רשמי  - אלא רק במרחק כמה מאות מטרים מהם. בחלק מהמחוזות במשטרה נוהגים להטיל הגבלות חד-צדדיות על מפגינים המגיעים למחות מול בתיהם של נבחרי ציבור ומזיזים אותם מראש לעמדה מרוחקת.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ