אהרן רבינוביץ
אהרן רבינוביץ

מאות חברים בפלג הירושלמי החרדי חסמו משעות הצהריים (שלישי) את התנועה באזור התחנה המרכזית בירושלים, במחאה על מעצר תלמיד ישיבה שסירב להתגייס. בין היתר, המפגינים ישבו על מסילת הרכבת הקלה הסמוכה לגשר המיתרים, וגרמו לשיבושי תנועה כבדים בכניסה לעיר. שני מפגינים נעצרו, ושלושה שוטרים נפצעו באורח קל.

מפגינים סמוך לתחנה המרכזית בירושלים, היוםצילום: אוהד צויגנברג

מפקד זרוע היבשה בצה"ל, אלוף יואל סטריק, עבר במקום עם מכוניתו ומפגינים חסמו את דרכו ומנעו ממנו לעבור. לפי מקור במשטרה, עשרות מפגינים הקיפו את רכבו של סטריק, הלמו בו וניסו לפתוח את דלתותיו. סטריק אחז באקדחו האישי, אולם לא כיוון אותו לעבר מפגינים. שוטרי יס"מ שהיו במקום חילצו את מכוניתו.

הרמטכ"ל אביב כוכבי התייחס לתקרית, ומטעמו נמסר כי הוא "מגנה בכל תוקף את ההתנהגות הפרועה ושלוחת הרסן כלפי מפקד זרוע היבשה שהתרחשה היום בירושלים". עוד נמסר: "הרמטכ"ל מוקיע ומגנה בחריפות כל סוג של אלימות כלפי לובשי מדים, העושים לילות כימים להגנת אזרחי המדינה".

המפגינים טענו כי מעצר התלמיד שנעצר בגין עריקות הוא "גזירת שמד". המשטרה השתמשה באמצעים לפיזור הפגנות, ובהם מכוניות התזה (מכת"זיות) ו"בואש", נוזל בעל ריח רע שאינו גורם פגיעה פיזית אך נדבק לבגדי המפגינים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ