הסתדרות המורים הכריזה על סכסוך עבודה בדרישה לחסן את כל המורים

מזכ"לית ההסתדרות מסרה כי "אם לא יהיו חיסונים לא יהיו לימודים - לא נסכים להפקרת בריאותם של עובדי ההוראה". בהסתדרות מאיימים כי אם הסוגיה לא תיפתר עד 12 בינואר הלימודים יושבתו

שירה קדרי-עובדיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חטיבת ביניים בתל אביב, החודש
שירה קדרי-עובדיה

הסתדרות המורים הכריזה היום (ראשון) על סכסוך עבודה, בדרישה לחסן את כלל אוכלוסיית המורים נגד נגיף הקורונה. בהודעת שפרסמה ההסתדרות נכתב כי אם הסוגיה לא תיפתר עד 12 בינואר, היא תוכל להשבית את הלימודים, כולל מערך הלמידה מרחוק. מזכ"לית ההסתדרות, יפה בן דוד, מסרה היום: "אם לא יהיו חיסונים לא יהיו לימודים - לא נסכים להפקרת בריאותם של עובדי ההוראה".

"לא יעלה על הדעת שעובדי ההוראה שנמצאים בקו החזית לא יחוסנו", הוסיפה בן דוד, "המורים נמצאים בפחדים איומים. תקדישו יומיים לחיסונים ואל תשלחו אותם לקופות חולים כדי שיעמדו שעות בתור אחרי שמסיימים את הלימודים, הקצו להם מקומות יעודיים לחיסונים". לדבריה, "אם הבעיה לא תיפתר לא נהסס וננקוט בצעדים ארגוניים - לרבות עיצומים ושביתה".

מוקדם יותר היום החליטה ועדת החינוך של הכנסת, בראשות ח"כ רם שפע, לבטל את החלטת הממשלה כי תלמידי כיתות ה'-י' ילמדו מרחוק במהלך הסגר. בעקבות החלטות הוועדה, כל תלמידי כיתות א'-ד' ימשיכו להגיע לבתי הספר במהלך הסגר, ואילו תלמידים מכיתה ה' ומעלה יגיעו לבתי הספר רק ביישובים המוגדרים ירוקים.

שר החינוך יואב גלנט תמך בהשבת הלימודים בכיתות ה'-י', לעומת שר הבריאות יולי אדלשטיין שהתנגד לכך. נציג משרד החינוך אריה מור אמר כי "עיקר העלייה בתחלואה היא בישיבות ובפנימיות של המגזר החרדי, לעומת התייצבות ואפילו ירידה במגזר היהודי שאינו חרדי". לדבריו, "הקמנו מרכז שליטה לקבלת נתונים ממשרד הבריאות, שמאפשר לנו לחקור במהירות את המגעים ולסגור במהירות כיתות או שכבות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ