דרעי יבחן הכרה בנישואים אזרחיים מקוונים, לאחר שרשות האוכלוסין הכירה בהם בטעות

פקידים בדרגים נמוכים של הרשות הכירו בנישואים אזרחיים של שלושה זוגות, בהם לסביות, שנישאו באתר ייעודי של מדינת יוטה. שר הפנים הודיע כי הטיפול בבקשות לרישום נישואים מסוג זה ייעצר עד לבחינת הנושא

לי ירון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דרעי בכנסת, ביולי
לי ירון

רשות האוכלוסין וההגירה הכירה לראשונה בנישואים אזרחיים של שלושה זוגות, בהם זוג לסביות, שנישאו באופן מקוון באתר ייעודי של מדינת יוטה בארה"ב. ההחלטה להכיר בנישואים אזרחיים מקוונים התקבלה בדרגים נמוכים של הרשות, ולאחר שפורסמה הודיע שר הפנים אריה דרעי כי עליו לבחון את הנושא וכי הטיפול בבקשות לרישום נישואים מסוג זה ייעצר. על הכרת הרשות בנישואים האזרחיים המקוונים דווח לראשונה בכאן רשת ב'.

שלושת הזוגות שנישואיהם הוכרו, בהם בנות זוג תושבות רחובות, ערכו טקס נישואים באמצעות אפליקציית זום והציגו לרשות האוכלוסין תעודה רשמית המאשרת כי מדינת יוטה מכירה בנישואיהם. היתה זו הפעם הראשונה שנציגי הרשות נתקלו בצורה כזו של רישום נישואים. ברשות אמרו כי הבינו רק בדיעבד כי קודם לאישור הבקשה, היה עליהם לפנות לגורמים משפטיים וניהוליים בכירים. 

ממשרד הפנים נמסר כי "לאחרונה הוגשו מספר בקשות לרישום נישואים מבלי שהסוגיה הוצגה בפני הדרג הניהולי והמשפטי ברשות האוכלוסין. שר הפנים הורה לעצור את הטיפול בבקשות אלה עד שהנושא יוצג בפני הדרגים הבכירים ברשות האוכלוסין ובפני שר הפנים לקבלת החלטה". ברשות האוכלוסין אמרו ל"הארץ" כי רישום הנישואים של שלושת הזוגות לא יבוטל, אך ציינו כי נישואיהם של זוגות ישראלים נוספים שנרשמו בדרך זו לא יאושרו עד שדרגים בכירים יותר יקבלו החלטה בנושא.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ