מגפת קורונה | הממשלה עדכנה את צבעי היישובים: אלה המקומות שבהם יתחדשו הלימודים

שירה קדרי-עובדיה
לימודים בחוץ בבית ספר בירושלים, השבוע
שירה קדרי-עובדיה

משרד הבריאות עדכן היום (חמישי) את רשימת היישובים לפי מתווה הרמזור, שקובע את צבע היישוב לפי רמת התחלואה ומספר המתחסנים בו. לפי החלטת הקבינט מיום ראשון, יישובים שרמת התחלואה בהם ירדה ושהפכו לצהובים או ירוקים, יוכלו לפתוח את גני הילדים וכיתות א'-ו' וי"א-י"ב. עדכון צבעי היישובים טעון את אישור קבינט הקורונה.

אתמול הודיע משרד הבריאות על הקלות בתנאים לפתיחת מערכת החינוך, כך שהלימודים יוכלו להתחדש ביישובים רבים יותר מיום ראשון הקרוב. לפי ההודעה, בנוסף ליישובים ירוקים וצהובים, הלימודים יוכלו להתקיים מעתה ביישובים כתומים שציונם לפי תוכנית הרמזור הוא עד 7, במקום 6.5, ושלפחות 70% מתושביהם בני ה-50 ומעלה התחסנו.

בנוסף, התיר משרד הבריאות לקיים פעילות בשטח פתוח ל-20 תלמידים (במקום תשעה), כולל אנשי צוות, גם ברשויות כתומות ואדומות. בשבוע שעבר החליט המשרד לעדכן את צבעי היישובים לפי תוכנית הרמזור פעמיים בשבוע, ואתמול חזר בו והודיע שהוא ייערך רק פעם אחת בשבוע. כל עדכון כזה - שקובע את רמת התחלואה בכל יישוב - מאפשר ליישובים שהתחלואה בהם ירדה לשוב ללימודים, אך מפסיק אותם ביישובים שבהם עלתה התחלואה. לפי מתווה הרמזור, יישובים שציונם מעל 6.5 לא יוכלו לפתוח את מוסדות הלימוד עד העדכון הבא, גם אם מצבם השתפר. עוד נקבע כי הציון ייקבע בין השאר גם על פי שיעור המתחסנים ברמת השכונה, ולא רק העיר.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות