שירה איסקוב והשכנה שסייעה לה כשהותקפה ישיאו משואה ביום העצמאות

איסקוב ביקשה לפרסם את סיפורה לאחר שבעלה לשעבר ניסה לרצוח אותה. עדי גוזי שמעה את זעקותיה בזמן שהותקפה וסייעה לה. השרים רגב וטרופר: "שכנות, שהיו זרות, הפכו לסמל של אחווה ישראלית בחוד החנית של המאבק באלימות נגד נשים"

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שירה איסקוב ביום מתן עדותה בבית המשפט המחוזי בב"ש, בחודש שעבר
הארץ

שירה איסקוב, שבעלה לשעבר אביעד משה מואשם שניסה לרצוח אותה, תשיא משואה ביום העצמאות, כך הודיעה היום (רביעי) דוברות טקס המשואות. לצד איסקוב, תשיא את המשואה עדי גוזי - השכנה שסייעה לאיסקוב לאחר ששמעה את זעקותיה לעזרה. 

אביעד משה נאשם כי דקר את איסקוב 20 פעמים והכה אותה במערוך לעיני בנם. לאחר מכן הוא התיישב מעליה כשהיתה שרועה על הרצפה פצועה ומדממת, והחל לחנוק אותה כשהוא לוחש "תמותי כבר". לפי כתב האישום, משה ניסה לרצוח את איסקוב "תוך שהוא מקלל ומשפיל אותה, חוסם בגופו את הדלת כדי שהיא לא תוכל לצאת ותוך התעלמות מוחלטת מזעקותיה ותחנוניה כי יפסיק, מבכיו של בנם וכן מקריאותיהם של הוריה ושל השכנים שלא יפגע בה".

מימין לשמאל: עדי גוזי, השרה מירב כהן, נשיא המדינה ראובן ריבלין והעובדת הסוציאלית שירי מנדלבאום, ביום הבינלאומי למאבק באלימות נגד נשים, בנובמבר צילום: מארק ניימן / לעמ

לאחר שהותקפה נפצעה איסקוב באורח אנוש ועברה הליך שיקום שבמהלכו ביקשה לחשוף את סיפורה והתראיינה בגלוי לתוכנית "עובדה" בערוץ 12. זאת, במטרה לסייע לנשים אחרות הנמצאות במצבה ולהעלות לסדר היום את תופעת האלימות נגד נשים. "שירה קמה משאול האלימות, עמדה זקופה ובפנים גלויות מול מי שעמד לרצוח אותה ומול כלל החברה בישראל וביטאה בקול רם ובוטח את הקול שרצו להשתיק לעד", כתבו השרים מירי רגב וחילי טרופר, שבחרו בה להשיא משואה. 

באשר לגוזי, כתבו כי היא "סיכנה את חייה והפגינה אומץ וערבות הדדית, ולאחר המעשה הפכה לקול בולט במאבק באלימות כנגד נשים ופעולותיה עוררו הערכה רבה בציבור".

רגב וטרופר הוסיפו כי "שירה ועדי, שכנות, שהיו זרות, הפכו ביום גורלי אחד, לסמל של אחווה ישראלית בחוד החנית של המאבק באלימות נגד נשים. שירה, שכמעט קופחו חייה בידי מי שהיה בן זוגה, שרדה את התופת בזכות תושייתה ועוז רוחה של עדי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ