אגודת ההומואים והלסביות זכתה באות הנשיא למתנדב ל-2010

בהודעה הרשמית של בית הנשיא לא ניתן כל ביטוי לפעילותה של האגודה בקרב חברי הקהילה ההומו-לסבית

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יהונתן ליס
יהונתן ליס

אגודת ההומואים, הלסביות, הביסקסואלים והטראנסג'נדרים בישראל היא אחת הזוכות באות הנשיא למתנדב לשנת 2010. מדובר באות היוקרתי ביותר המוענק למתנדבים יוצאי דופן בחברה הישראלית והוא יוענק לאגודה בטקס שיתקיים בבית הנשיא ב-23 ביוני?, במעמד 1,000 אורחים ומכובדים.

בית הנשיא פרסם אתמול הודעה רשמית בה נחשפו שמותיהם של 12 אישים וארגונים שיקבלו השנה את האות. ואולם, בהודעה הרשמית לא ניתן כל ביטוי לפעילותה של האגודה בקרב חברי הקהילה ההומו-לסבית: כך?, האגודה הופיעה בהודעה בשמה הרשמי בלבד, "האגודה לשמירת זכויות הפרט", שלא חושפת את ייחודיותה ובטקסט הנלווה לא אוזכרה כלל הקהילה ההומו-לסבית.

בבית הנשיא הבהירו כי לא היתה כל כוונה להסתיר את זהות האגודה ופועלה, וכי מדובר בטעות טכנית בלבד. בנוסף, הזכירו כי הנשיא, שמעון פרס, נחשב למנהיג ליברלי הפועל לקידום זכויות אדם והיה הנואם המרכזי בעצרת הזכרון להרוגי הטווח בברנוער?. לאחר שהתבררה הטעות, פנה בית הנשיא לאגודה כדי לנסח במשותף את ההודעה לעיתונות?.

מייק המל, העומד בראש האגודה, הביע הערכה רבה לבחירה בארגון ודחה את הטענות לפיהן מדובר בנסיון לטשטש את זהות הארגון. "אי אפשר מצד אחד להעניק פרס ומצד שני להסתיר אותו. אנחנו מאוד שמחים וגאים בפרס הזה. אירוע הענקת האות יפתח את שנת ה-35 לאגודה והוא מראה, מבחינתנו, על שינוי דרמטי במיקומה של הקהילה. ההכרה בפעילותם של המתנדבים מחממת את הלב".

האגודה היא אחד מתוך 12 ארגונים ואישים שיזכו השנה באות. שמותיהם פורסמו אתמול בתום חודש של מיונים וראיונות שקיימו חברי הוועדה המייעצת לנשיא ובראשה נשיאת אוניברסיטת בן גוריון פרופסור רבקה כרמי. את אות המופת, האות הבכיר, צפויים לקבל השנה הרופאים רותם ומשה לפידות?, שחילצו פעוטה ואמה מבית בוער במושב מישר. שני הרופאים ביקרו אצל חבריהם הקרובים במישר, כשלפתע נגלה לפניהם הבית הבוער. "בני הזוג לפידות זינקו לתוך הבית במושב מישר תוך חירוף נפשם והוציאו מהלהבות את מיכל בת השנתיים ואת אמה שירי והחלו מיד בפעולת החייאה", נכתב בהודעה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ