שריפה בכרמל | משפחות הנספים בשריפה: דם בנינו ובנותינו לא הפקר

מספר ממשפחות הנספים הפגינו מול כלא איילון בקריאה להקמת ועדת חקירה. "מעלימים מאיתנו את האמת"

גילי כהן
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גילי כהן
גילי כהן

מחאת משפחות הנספים באסון הכרמל נמשכת. הפעם, הם מפנים אצבע מאשימה גם לשירות בתי הסוהר. בסמיכות לסיום קורס קציני שירות בתי הסוהר, שרוב חניכיו נספו באסון, הגיעו מספר ממשפחות הנספים כדי להפגין מול מתחם כלא איילון. "דם בנינו ובנותינו לא הפקר", קראו המשפחות, "ועדת חקירה צריכה לקום עכשיו".

"מעלימים מאיתנו את האמת. אנחנו רוצים שתקום ועדת חקירה ממלכתית, אחרת לא נגיע להשתלשלות האירועים", אמרה עינב ברמי, אלמנתו של ירון ברמי. "אני אעשה הכל כדי לדעת מה לומר לילדה שלי, למה אבא שלה נשרף. ממציאים לנו רק שקרים".

כשנשאל עמרם ביטון, אביו של רועי, מדוע הם מקיימים את מחאתם בסמוך לסיום הקורס שקרוביהם היו חניכיו אמר כי "זה מקרי. אילו היו מזמינים אותנו לטקס אולי היינו יודעים, אבל לא טרחו לומר לנו מתי זה, ובטח שלא הזמינו אותנו".

לדברי ביטון, מישהו צריך לבוא ולתת מענה למה שקרה. אנחנו באי ודאות ואין אף אחד שיכול לבוא ולומר לנו על הנסיבות", מוסיף ביטון. "אם מחבל היה נשרף בכלא דמון, לא הייתה ועדת חקירה? מה, יש לבנים ולבנות שלנו דם כחול, שלא צריך להתייחס אליו? זה ביזיון".

אנדרטה מאולתרת במקום בו נשרף אוטובוס הסוהרים. תצלום: אלכס ליבק

משפחות נוספות הביעו תמיהה על החלטת שירות בתי הסוהר לקיים את טקס הסיום במתכונת מצומצמת. עמית קליין, בעלה של טופז אבן חן קליין, הסביר כי "היה רצון להגיע, אבל אני מכבד את מה שהחליטו בשב"ס. לא אוהב, אבל מכבד. באיזה שהוא מקום אני אומר: טופז לא יכולה להגיע לשם, לפחות שאני אגיע לשם בשבילה", מסביר קליין. "עם כל זה שאני גאה בהם, ואני שמח בחלקו של כל אחד שנשאר בחיים, בין אם הוא שרד את התופת, ובין אם הוא לא נשלח לשם - זה מאוד כואב. הייתי רוצה לראות אותה עם הדרגות על הכתפיים. היא ייחלה לזה, והנה זה מגיע".

על החלטת השב"ס אמר קליין כי "לא אמרו לי את הנימוק, ואני אפילו לא יודע לשער מהו. אבל חבל לי. אני חשבתי הפוך: זה לא צריך להיות סולידי, אלא אירוע מכובד, עם המשפחות של המסיימים ועם מי שהיה רוצה להגיע מהמשפחות השכולות, והרבה רצו להגיע. זה היה יכול להיות האנטיתזה לטקס בבית אורן".

רחלי אלגבסי, בת זוגה של פביולה בוהדנה ז"ל שפיקדה על הקורס, כלל לא ידעה על מועד סיום קורס הקצינים. על כך שלא הוזמנה לחלוקת הדרגות היא אמרה: "אין לי זמן להתעסק בזה או בכלל להתאכזב. עכשיו, לדוגמה, אני במשחק של קבוצת הכדורסל של פבי, שמשחקת עם חולצות שחורות לזכרה. זה יותר ממלא אותי".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ