היום ייסע האוטובוס האחרון דרך רחוב יפו בירושלים

הרכבת הקלה מתחילה בנסיעות הרצה

ניר חסון
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ניר חסון
ניר חסון

היום ייסע האוטובוס האחרון דרך רחוב יפו שבמרכז ירושלים. החל ממוצאי שבת רחובה הראשי של ירושלים ייסגר לכל סוגי כלי הרכב, מלבד לקרונות הרכבת הקלה. האוטובוסים יופנו מעתה לנסיעה דרך רחוב אגריפס, הרחוב הראשי של שוק מחנה יהודה.

צעד זה מעורר ביקורת רבה בקרב תושבי שכונת נחלאות וסוחרי השוק, שטוענים כי העברת האוטובוסים דרך אגריפס תגרום לפקקי תנועה, לסכנה להולכי הרגל ולפגיעה כלכלית בשוק. גם סוחרי מרכז העיר חוששים מפגיעה בעסקיהם בשל השינוי הצפוי.

על פי לוח הזמנים של משרד התחבורה, עיריית ירושלים וחברת סיטיפס, אשר מפעילה את הרכבת הקלה, בארבעת החודשים הקרובים תיסע הרכבת הקלה נסיעות הרצה ברחוב יפו כדי לבחון את מערכות הרכבת וגם כדי להרגיל את הירושלמים לכלי התחבורה החדש.

מחקרים ברחבי העולם הוכיחו כי תקופת ההסתגלות הזו חשובה כדי למנוע בהמשך תאונות בין הרכבת לבין הולכי הרגל. נסיעות ההרצה יחלו ככל הנראה ביום רביעי הקרוב. החל מאפריל תעבוד הרכבת באופן חלקי ותיסע נסיעות חינם באזור מרכז העיר. מאוגוסט תחל הרכבת לפעול באופן מלא בכל הקו, הנמתח מפסגת זאב ועד להר הרצל.

הפעלת הרכבת ברחוב יפו תהפוך את הרחוב ההיסטורי, שנסלל לראשונה על ידי הטורקים, למדרחוב. צעד זה, מקווים בעירייה, יסייע להחייאת מרכז העיר ירושלים, שניזוק קשות בשנים האחרונות בשל מעבר המסחר לקניונים ובשל עבודות התשתית בציר הרכבת הקלה.

המבחן העיקרי לשינוי בהסדרי התנועה יהיה ביום ראשון בבוקר, אז יפתח חדר מצב משותף לעירייה, למשטרה, לאגד ולמשרד התחבורה שינהל את שינוי הסדרי התנועה במרכז העיר. 200 סדרנים ודיילים יסייעו לציבור לאתר את התחנות החדשות ויכוונו את התנועה בפועל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ