הונאת כרטיסי אשראי בצפון: כנופיה אספה פרטים של אמריקאים ורכשה על חשבונם

ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ג'קי חורי

שמונה צעירים בגילי 20-21, תושבי חיפה, נעצרו אתמול בבוקר בחשד להונאה באמצעות כרטיסי אשראי בסכומים המגיעים לחצי מיליון שקל. בחקירה התברר כי הצעירים רכשו מוצרים באמצעות כרטיסי אשראי מזויפים ועל פי החשד השתמשו בנתוני כרטיסי אשראי של אזרחים אמריקאים.

מפקד מפלג הונאה צפון, רפ"ק אהרון גלאור, אמר בשיחה ל"הארץ" כי לפני כמה חודשים התקבלה במשטרה תלונה של חברת האשראי ישראכרט שמייצגת בישראל את חברת מאסטרכרד בארה"ב, לפיה אזרחים בארה"ב התלוננו על רכישות שבוצעו בישראל בסכומים של מאות אלפי שקלים. במהלך החקירה עלה כי אותם צעירים הצליחו באמצעות שותף בחו"ל, בדגש על ארה"ב או באמצעות האינטרנט ואתרים של האקרים תמורת תשלום, להגיע לנתונים של כרטיסי אשראי בארה"ב. הם הטעינו אותם על כרטיס שבבעלותם, כך שפרטיהם הופיעו על חזית הכרטיס אולם המספרים בפס המגנטי היו של אזרחים בארה"ב.

"הכרטיסים היו רשומים על שמם, אולם הם דיווחו שנגנבו וקיבלו כרטיסים חלופיים במקומם. בסך הכל החזיקו החשודים ב-19 כרטיסי אשראי ועליהם נתונים מזויפים". החבורה, שבעה עולים ממדינות חבר העמים לשעבר ובן מיעוטים אחד, יצאה למסע קניות. הם רכשו מוצרים רבים יקרי ערך כולל מכשירים אלקטרוניים ועוד. עוד עלה בחקירה כי השמונה פעלו ככנופיה וקיימת ביניהם היכרות.

הם נעצרו בפשיטה על בתיהם והשוטרים תפסו ראיות רבות, כולל ציוד שנרכש באמצעות הכרטיסים המזויפים וציוד אלקטרוני ששימש לצריבת הנתונים על כרטיסי האשראי. אתמול אחר הצהריים הוארך מעצרם עד ליום חמישי הקרוב להמשך חקירה. החשודים עצמם שיתפו פעולה בחקירה, חלק הודו בעבירות וחלק קשרו את עצמם לרכישות.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ