אלפי עובדים סוציאליים הפגינו מול משרד האוצר בירושלים

יומה השלישי של השביתה נפתח בהפגנה גדולה מול משרד האוצר, בהשתתפות מנהלי רווחה ותומכים רבים. הרצוג: על ראש הממשלה להתערב עוד היום

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אלפי עובדים סוציאליים, מנהלים ותומכים רבים הפגינו היום (שלישי) מול משרד האוצר בירושלים במחאה על תנאי העסקתם. בין השלטים שנושאים המפגינים: "עבדים היינו למערכת הרווחה" ו"ממשלת ישראל עוצמת עיניים לרווחה".

"כמות האנשים הרבה במקום רק מעידה כי הזעקה היתה חייבת להישמע", אמרה מיכל זלכה, סטודנטית לעבודה סוציאלית במכללת תל-חי. "העובדים הסוציאליים הגיעו למצב בו לא ניתן להמשיך. באנו לתמוך בהם ובעתיד שלנו", הוסיפה זלכה.

בין המפגינים הרבים במקום, נמצאים גם מנהלים רבים בשירותי הרווחה. "אני בענף עם מבנה היררכי מעוות. אין תמריץ להתקדם. אני עובדת כבר 13 שנה ובעלת מספר תפקידים ניהוליים, משתכרת שכר יסוד של 5,400 שקל. עם תואר שני ותגמולים, אני מגיעה למשכורת ברוטו של 7,000 שקל", סיפרה ענת חורב שטיינברג, עובדת סוציאלית בלשכת הרווחה בירושלים. לדבריה, "לעובדים ולמנהלים אחריות רבה שמשפיעה על חייהם של אלפי אנשים. עם כל האחריות הזאת, אנחנו מקבלים שכר שאינו סביר. האוצר מטעה את הציבור, אנחנו כאן כדי לומר: 'די, לא נמשיך כך יותר'".

הפגנת העובדים הסוציאליים, אתמול. תצלום: ירון קמינסקי

ח"כ דב חנין, שהגיע למקום להביע תמיכתו, אמר כי "מדובר במאבק מוצדק ביותר. שולחים את העובדים לחזית חברתית קשה ביותר. לא מדובר רק במאבק עובדים, אלא במאבק על דמותה של החברה בישראל".

שר הרווחה לשעבר יצחק הרצוג אמר כי הוא נמצא בהפגנה "כעובד סוציאלי. אני יודע מה אתם עושים עבור מדינת ישראל. אני חרד שבגלל אטימות חושים, המאבק ייאלץ להימשך. אנו רוצים לסיים את השביתה עם הישגים ועל ראש הממשלה להתערב עוד היום".

שביתת העובדים הסוציאליים נכנסה הבוקר ליומה השלישי, אולם משרד האוצר ונציגי ההסתדרות ואיגוד העובדים הסוציאליים אינם מצליחים עדיין לגשר על הפערים בדרישותיהם ובעמדותיהם כדי להביא לסיומה. אתמול קיימו הצדדים פגישה ראשונה מאז החלה השביתה, אך גם אחריה לא היתה כל התקדמות משמעותית. המשא ומתן עתיד להימשך הערב בבית ההסתדרות בתל אביב, כשבמרכז המחלוקת עומדת סוגיית העובדים הסוציאליים המופרטים.

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, התבטא אמש בעניין השביתה ואמר כי "העובדים הסוציאליים עושים עבודה נפלאה וחשובה ועוזרים לאנשים. אני מודע לצרכים, אך צריך לתת לתהליך המשא ומתן למצות עצמו ואני מקווה שמתוך הסכמה. חוויתי בעברי כראש ממשלה ושר אוצר לא מעט שביתות. לפעמים אין ברירה וצריך ששביתה תתחיל כדי שתסתיים. אני מקווה שהשביתה תסתיים והפתרון יימצא".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ