גם בגשם: מאות עובדים סוציאלים הפגינו בתל אביב

שביתת העובדים הסוציאלים נמשכת זה היום השישי, וסופה אינו נראה. "אנחנו שמחים מאוד מהתמיכה שאנו מקבלים מהציבור"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

למרות מזג האוויר החורפי, מאות עובדים סוציאליים הגיעו היום (שישי) לצומת הרחובות ארלוזורוב ודרך נמיר בתל אביב כדי למחות על תנאי העסקתם ולקרוא לאיגוד להמשיך במאבקו ולא להתפשר על דרישותיו. שביתת הועבדים הסוצאיליים נמשכת זה היום השישי. עד כה, לא מתוכנן למוצאי השבת דיון נוסף בין האוצר לבין איגוד העובדים הסוציאליים, ומשמעות הדבר היא שהשביתה תימשך גם בתחילת השבוע הבא.

המכוניות הרבות שחלפו בצומת צפרו לאות הזהות עם המאבק. "אנחנו שמחים מאוד מהתמיכה שאנו מקבלים מהציבור" אמרה אולגה, עובדת סוצאילית מבת ים, "נהג המונית שהביא אותי לכאן לא לקח תשלום מלא על הנסיעה ואמר שזו תרומתו למאבק. זו תמיכה שכיף לקבל, כשבדרך כלל אנחנו בצד השני שמטיחים בו האשמות".

(הפגנת עובדים סוציאליים, השבוע. תצלום: אמיל סלמן)

"לא היה לנו ספק שיגיעו לכאן רבים על אף מזג האוויר והגשם, כי הגענו למצב שבו לא ניתן להמשיך בתנאים הנוכחיים", סיפרה נירית צברדלינג-מלכין, עובדת סוצאילית בבית החולים איכילוב שאחראית על מחלקות טיפול נמרץ ילדים, נוירוכירורגית ילדים, כירורגית מוגנת ילדים, אורתופדית אונקולוגית ילדים ומחלקה לנוירופיברומטוזיס ילדים. לדבריה, "קשה לי מאוד עם השביתה כי יש הרבה משפחות שילדיהן מטופלים שלי ועתידים לעבור הליכים קשים ואני לא אהיה שם לסייע להם ברגעים הכי קשים וזו מחשבה שלא קל איתה".

צברדלינג-מלכין סיפרה עוד, כי "במהלך השבוע הגיעו טלפונים רבים, אך לצערי לא יכולתי לסייע. זה בהחלט אחד השבועות היותר קשים שלי כי מנגד המאבק הזה הכרחי על מנת שאנחנו נוכל להמשיך בעבודה".

הרשויות: נשבות להזדהות עם העובדים הסוציאליים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ