משפחות הנספים: למה השוטרים לא הזהירו?

בדיון שנערך בוועדת הפנים של הכנסת הוצג סרטון המתעד את הרגעים האחרונים בתוך אוטובוס הצוערים. המשפחות מחו על הכוונה להעניק צל"שים לשוטרים

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יהונתן ליס
יהונתן ליס

סרטון שצולם על ידי צוערי השב"ס רגעים לפני השריפה בכרמל פורסם היום (שלישי) בראשונה במהלך דיון בוועדת הפנים של הכנסת בנוגע להחלטה להעניק ציונים לשבח לשלושת קציני המשטרה שנספו. הסרטון, שצולם על ידי אחד הצוערים ששרד את השריפה, הובא לדיון על ידי שלמה אלקלעי, אחיו של רפי אלקלעי שנספה בשריפה.

במהלך הדיון השמיעו חלק ממשפחות הנספים ביקורת חריפה על הכוונה להעניק צל"שים לשוטרים עוד לפני שמבקר המדינה סיים לבדוק את תפקודם. אלקלעי, שהביא את הסרטון, אמר בדיון כי "בתחקיר שערך המחוז הצפוני לא בדקו את שיקול הדעת של השוטרים והשאירו זאת למבקר. לשמוע שלפני שהמבקר הספיק לבדוק, ושבועיים לאחר שהמשטרה סיימה את התחקיר מחליטים להעניק להם צל"שים - זה לא תקין".

אלקלעי תהה במהלך הדיון "איך זה שרואים מטוס כיבוי מעל האוטובוס, אבל אף אחד לא מכוון אותו?". לדבריו, השוטרים שהיו בסביבת האוטובוס לא הזהירו את הנוסעים: "מדוע השוטרים החליטו לסובב את האוטובוס על עקבותיו? אם הם לא היו מסובבים אותו, לא היה קורה כלום". הוא ציין גם שכשביקש את פלטי השיחות של אחיו שנספה ושל מפקדו כדי לבחון את ההתנהלות בשעת האסון, הוא לא נענה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ