בעקבות שלילת רשיונה של סאן דור: מטוסי אל על ואנשי צוותה יפעלו בשבת

מטוסי אל על יפעילו בשבת קווים של החברה תחת השמות של ארקיע וישראייר

זוהר בלומנקרנץ, פרשנות
זוהר בלומנקרנץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
זוהר בלומנקרנץ, פרשנות
זוהר בלומנקרנץ

טיסה ראשונה של חברת אל על במתכונת החדשה של טיסות שכר עם נוסעי סאן דור, יצאה הבוקר (שישי) לרומא - כך נודע ל"הארץ". זאת לאחר שרשות התעופה האזרחית (רת"א) שללה, החל מהיום, את רישיונה של חברת הבת סאן דור. אל על נוהגת להתהדר בכך שהיא שומרת שבת, אולם מחר צפויים לצאת מטוסים נוספים של החברה, שיאויישו באנשי צוותה, תחת שמות החברות ארקיע וישראייר, לטיסות של סאן דור.

מתכונת הפעלה זו נקראת "חכירה רטובה". קרי הטיסות מתבצעות להלכה על ידי חברת ארקיע וחברת ישראייר אולם למעשה מטוסים מאוישים על ידי אנשי צוות, טייסים, דיילות ודיילים של חברת אל על. מטוסי החברה ישתמשו באות הקריאה של חברת ארקיע בטיסות לגרמניה ובאות קריאה של ישראייר בטיסות לפולין.

סאן דור הסתמכה בפעילותה, במיוחד בשבתות ובחגים, על מטוסים ואנשי צוות אוויר של חברת אל על ולמעשה הפתרון שנמצא דומה מאוד לדרך שהיתה מקובלת עד כה. אלא "שהחכירה הרטובה" הופכת את הטיסות לכאלה של חברות ארקיע וישראייר, למרות שהציוד וכוח האדם הוא של חברת אל על. הטיסות יבוצעו במטוסי בואינג 757 ששימשו עד כה את חברת סאן-דור.

פתרון החכירה הרטובה דרך ארקיע וישראייר מתייחס, בשלב זה, לסוף השבוע הקרוב ואפשר שגם לנוסעים אשר מועדי הטיסות שלהם, יחולו בשבתות ובחג הפסח בהמשך. שכן, נוסעים אשר רכשו כרטיסי טיסה לימות השבוע או חול המועד בסאן דור, יוכלו לטוס בחברת אל על.

חברת סאן דור שלא יכולה להמשיך ולפעול כחברת תעופה, תמשיך לשמש כמארגנת נסיעות של טיסות אלה, תחת שם המותג סופר סטאר.

דובר סאן דור מסר כי "בתקופה הקרובה סאן דור תפעל כמותג צ'רטר של אל על. באמצע השבוע סאן דור תרכוש את הקיבולת בעיקר מאל על ובסופשבוע הקיבולת תירכש מחברות אחרות. הטיסות ייצאו במועדן ולא צפויה כל פגיעה בציבור הנוסעים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ