נשיא המדינה שמעון פרס: השנה המצרים עצמם מנסים לצאת מבית עבדים

בביקורו המסורתי בביתם של הרבנים הרשאיים לישראל, הוסיף הנשיא כי "אסור שהסכסוך יהפוך לדגל שנאה של כל העולם הערבי נגדנו"

הארץ
שירות ""
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הארץ
שירות ""

נשיא המדינה שמעון פרס ערך היום (רביעי) ביקורי חג מסורתיים בביתם של הרב עובדיה יוסף ושל הרבנים הראשיים לישראל.

את ביקורו פתח הנשיא בבית הרב יוסף, שם עידכן אותו על שיחותיו עם נשיא ארצות הברית ברק אובמה, עם מזכ"ל האו"ם ועם הצמרת המדינית, וכן דן עמו בהתפתחויות הארחונות במזרח התיכון.

פרס ביקש את סיועו של הרב עובדיה, כמו גם את סיועם של הרבנים הראשיים לישראל בקידום השלום והיציבות באזורנו. "לרבנים יש חלק חשוב ומכריע בחתירה לשלום. אסור שהסכסוך יהפוך לדגל שנאה של כל העולם הערבי נגדנו". לדבריו, "הפסח הזה שונה מכל פסח אחר. השנה המצרים עצמם מנסים לצאת מבית עבדים". הנשיא אף איחל לעם המצרי "לצאת מהרעב, מהבושה ומהמחסור שהוא מצוי בו".

פרס והרב עמאר, היום. תצלום: יוסף אבי יאיר אנגל

בביקורו בבית הרב עמאר, הודה לו פרס על מעשיו ומאמציו למציאת פתרון הלכתי לסוגיית גיורם של חיילי צה"ל. "עמידתך ופועלך סייעו רבות לחיילי צה"ל המסכנים את נפשם על הגנת ישראל. זהו אחד המעשים החשובים והגדולים שנעשו השנה בישראל. אתה משרה על עמנו רוח טובה ואני מבקש את ברכתך ועזרתך לקידום השלום".

הרב עמאר עצמו אמר כי "שלוש פעמים ביום אנו מברכים את תפילת 'עושה שלום' ולפני התפילה אנו צועדים שלושה צעדים לאחור. כשעושים שלום צריך לדעת לוותר ולעיתים גם אם צועדים לאחור בתחילה, זה למטרה נעלה, צעידה לאחור לשם התקדמות. אנו מתפללים לה' שיהיה שלום בעולם ושלום על עמנו".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ