שוהם מובילה בזכאות לבגרות; ביתר עלית ובני ברק בתחתית הרשימה

משרד החינוך פרסם את שיעור הזכאות לפי יישובים; שיפור חד במועצות האזוריות עמק הירדן וגליל עליון. ירידה חדה נרשמה במודיעין עלית

אור קשתי
אור קשתי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אור קשתי
אור קשתי

היישוב שוהם נמצא במקום הראשון ברשימת הרשויות המקומיות בישראל לפי שיעור הזכאים לתעודת בגרות - 85.5% מתלמידי י"ב שגרים ביישוב השיגו את התעודה. במקום השני נמצא כוכב יאיר עם שיעור זכאים של 85.46%. מנגד, שיעור הזכאות הנמוך ביותר במגזר היהודי נרשם בערים החרדיות, ביתר עלית ובני ברק (6.5% ו-9.82% בהתאמה), שרוב תלמידיהן אינם ניגשים לבחינות הבגרות. כך עולה מנתונים שפירסם בצהריים משרד החינוך, אשר מתייחסים לבחינות הבגרות שהתקיימו בשנת הלימודים הקודמת (תש"ע).

תצלום: ניר כפרי

לפני כמה שבועות פירסם משרד החינוך את שיעור הזכאות לתעודת בגרות ברמה הכלל-ארצית, אשר הסתכם ב-48.3% משכבת בני ה-17. מדובר בעלייה של 2.2% בהשוואה לשנה הקודמת. יש לציין כי בניגוד לנתונים הארציים, נתוני ההצלחה ביישובים השונים מבוססים על חישוב הזכאים לתעודת בגרות מתוך תלמידי י"ב הגרים בכל יישוב, כלומר - אינם כוללים בני נוער אשר נשרו מלימודים, ולפיכך מוטים כלפי מעלה.

בין הערים שנרשם בהם שיפור גדול בין תשס"ט לתש"ע אפשר למצוא את המועצה האזורית עמק הירדן (עלייה של 22.44%), והמועצה האזורית גליל עליון (שיפור של 14.22%). לצד אלה, בחלק מהמקומות חלה ירידה בשיעור הזכאות, למשל במודיעין עלית ובאריאל (ירידה של 15.11% ו-13.85%, בהתאמה).

בעקבות פרסום הנתונים, אמר ראש המועצה המקומית שוהם, גיל ליבנה, כי "שוהם שומרת על מקומה בראש צמרת הזכאים לבגרות באופן עקבי ורצוף בשמונה השנים האחרונות - מהן חמש במקום הראשון - בזכות עבודה קשה של התלמידים והמורים, בתמיכת ההורים. אנו רואים חשיבות מיוחדת במתן מענה מקיף לתלמידים, החל מהמתקשים וכלה במצטיינים, והתוצאות מדברות בעד עצמן. 99% מהתלמידים בשוהם ניגשים לבגרות, ושיעור הנשירה בקרב תלמידי היישוב אפסי".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ