עיריית ת"א מוכרת לתושבים מדורה ב-2,500 שקל

"חבילת ל"ג בעומר" כוללת הסדרת מתחם למדורה בגני יהושע, אספקת עצים, תפוחי אדמה ומרשמלו והפעלות לילדים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

כל ילד יודע שאיסוף העצים למדורה הוא חלק בלתי נפרד מחוויית ל"ג בעומר. כשהילדים בגיל הגן, איסוף העצים מתגלגל על פי רוב לפתחם של ההורים. בפרויקט החווה של הרשות לפיתוח כלכלי תל אביב-יפו, תאגיד עירוני בבעלות העירייה, ביקשו לחסוך להורים את ההכנות לחג, וחשבו על רעיון יצירתי: שיווק "חבילת ל"ג בעומר".

החבילה כוללת הסדרה של מתחם למדורת החג, אספקה של עצים ומחצלות, חלוקה של בצק לפיתות, הגשת תה, צליית תפוחי אדמה ומרשמלו שמספקים המארגנים, וכל זה בליווי מדריך שאחראי להפעיל את הילדים ואיש עזר שאחראי לתפעול המדורה לכל אורך הערב. המחיר תמורת השקט לוועד ההורים, אגב, הוא 2,500 שקל.

בחווה מציעים גם חבילה צנועה יותר, שכוללת הסדרת מתחם, אספקת עצים ותפעול המדורה תמורת 1,500 שקל. בין אם ההורים בוחרים בחבילה המורחבת או המצומצמת, כל המדורות וההפעלות מוגבלות בזמן - לשעתיים בלבד, ובמספר המשתתפים - עד 40 משפחות ל"מדורה הקלאסית", שכוללת הפעלה, ועד 30 משפחות למדורה בלבד. המדורות יתקיימו במתחם החווה בגני יהושע. בחווה מסבירים שכדי להימנע מתחושת המוניות, הוחלט שלא לקיים יותר משתי מדורות בו זמנית.

בפרסומי החווה מתריעים המשווקים מפני ההכנות לחג: "מכירים איך בכל שנה מגיע ל"ג בעומר, ועד הכיתה מוציא מייל ומבקש עזרה בהבאת קרשים ושמירת מקום, אתם חייבים למצוא עצים כדי שתהיה מדורה לילדים... וכל מה שאתם חושבים זה שהלוואי שהאירוע ייגמר כבר, ולמה בכלל אי אפשר לבטל את החג הלא-ידידותי להורים הזה? אז זהו, שעכשיו גם אתם יכולים ליהנות מל"ג בעומר - ובאווירה שאין כמותה!".

מנהלת השיווק של החווה, רוית חבקוק, אומרת כי החבילה כבר נרכשה על ידי עשרה גנים. דנה, אם שבגן של בתה שקלו לגייס כספים לטובת שירות המדורות שמציעה החווה, מספרת כי "הגננת הציעה לכל הורה להביא ארבעה קרשים. אני גרה בלב תל אביב, ואלוהים ישמור, בקושי עצים נטועים יש פה. בסופו של דבר, המחיר הכריע את הכף, ושלחנו את אחד ההורים לקנות רפסודות קרשים לילדים".

מנהלת השיווק חבקוק מספרת כי "התגובות הראשוניות ליוזמה הן תמיד ?אוי באמת'. אנשים זוכרים את ל"ג בעומר כחוויה, שהולכים ואוספים קרשים וזה כיף. לצד זאת, חשבנו איך אנחנו מעבירים את הערכים של החג וגם הופכים את החוויה לנעימה להורים".

חבקוק שוללת את הביקורת נגד היוזמה: "לילדים הגדולים החוויה של איסוף הקרשים ברורה לי, אך לילדים הקטנים ממילא מבקשים מההורים להביא". לגבי הטענות על המחיר, היא אומרת כי "זה יוצא משהו כמו 60 שקלים למשפחה, שכולל את ההפעלה ואת האוכל. זה נשמע לנו סביר".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ