ההסתדרות הרפואית הודיעה: חוזרים לעיצומים

הרופאים החליטו להתעלם מהמלצת נשיאת ביהמ"ש העליון דורית ביניש להימנע מעיצומים. ביום ראשון הבא תתקיים שביתה כללית

דן אבן
דן אבן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
דן אבן
דן אבן

ההסתדרות הרפואית הודיעה הערב (שלישי) על הרחבת מתכונת העיצומים: ביום חמישי תתקיים שביתה נרחבת, בראשון הבא תהיה שביתה כללית בבתי החולים והחל ממחרתיים תשוב ההסתדרות הרפואית למתכונת של עיצומים בבתי החולים הציבוריים המתקיימת מאז חודש אפריל. כל זאת לצד המשא ומתן שנמשך בימים אלה מול האוצר, בהתאם לארכה שניתנה אתמול בבית המשפט העליון. בארגון אף הוחלט להרחיב את השביתה ולכלול גם את מרפאות הקהילה של קופת חולים כללית, כפי שבוצע רק פעמים בודדות בחודשים האחרונים.

לפי החלטת מזכירות ההסתדרות הרפואית, ביום חמישי יושבתו המכונים ומרפאות החוץ בבתי החולים, ויתקיימו ניתוחים דחופים ואונקולוגים בלבד. לשביתה יצטרפו בצעד חריג מרפאות קופת חולים כללית במחוזות תל-אביב, מרכז, ירושלים וצפון לאורך כל היום. ביום ראשון הבא מתוכננת שביתה במתכונת שבת בכלל בתי החולים, לרבות בתי החולים הפסיכיאטריים והגריאטריים וכן בכלל מרפאות קופת חולים כללית. ביום שני הבא, בו נקבע הדיון הבא בעניין בבית המשפט העליון, תתקיים העבודה כסדרה.

סוגיית שעון הנוכחות עדיין מפרידה בין הצדדים. תצלום: ניר קידר

אתמול נתן בית המשפט העליון בהרכב של שלושה שופטים ארכה של שבוע להמשך המשא ומתן בין הרופאים לאוצר. ההרכב בראשות נשיאת בית המשפט, השופטת דורית ביניש, הורה לצדדים להגיש סיכומים עם ההתקדמות במשא ומתן ביום שני הבא. ההרכב אף ביקש מההסתדרות הרפואית להימנע לפי שעה מהמשך העיצומים בבתי החולים, ואולם בישיבה היום החליטה מזכירות ההסתדרות הרפואית על המשך הצעדים הארגוניים. בשבוע שעבר דווח על פריצת דרך במנשא ומתן בין הרופאים לאוצר, ואולם השבוע נתגלעו מחלוקות בין הצדדים, בעיקר סביב התגמול בעבור הדרישה להחתמת שעון נוכחות. בית המשפט אף הודיע כי על פי ההתפתחויות שידווחו ביום שני הבא, ישקול בהמשך להעביר את הצדדים למתכונת של גישור לפתרון הנושאים שיוותרו במחלוקת.

הרופאים המתמחים הנמיכו היום פרופיל, אולם בשטח עדיין ממתינים לכניסתם לתוקף של מכתבי ההתפטרות שהגישו החל מיום חמישי שעבר, כעבור 30 יום ממועד הגשתם. בנציגות הרופאים הצעירה וארגון מרשם המאגד את הרופאים המתמחים מתריעים כי ללא פתרון לבעיותיה הבוערות של מערכת הבריאות, ההתפטרויות ייכנסו לתוקף, ומערכת הבריאות תשותק.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ