מובילי המחאה לראש הממשלה נתניהו: חדל מצעדים חד-צדדיים

במכתב שהפנו לרה"מ ולשרים שטייניץ ואטיאס טוענים הפעילים כי המדינה קובעת עובדות בשטח ב"החלטות שלא ברור טיבן"

אילן ליאור
אילן ליאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אילן ליאור
אילן ליאור

מובילי המחאה החברתית שלחו הערב (שלישי) מכתב לראש הממשלה בנימין נתניהו, שר האוצר יובל שטייניץ ושר השיכון אריאל אטיאס ובו ביקשו "לחדול מצעדים חד-צדדיים וקביעת עובדות בשטח". במכתב, עליו חתומים יו"ר התאחדות הסטודנטים איציק שמולי ויו"ר תנועת דרור ישראל, פסח האוספטר, טוענים המוחים שהממשלה כלפי חוץ משדרת אווירת הידברות אך במקביל מקדם משרד השיכון "החלטות אשר לא ברור טיבן ומטרתן".

"הצעות אלו, המתקבלות ללא דין ודברים עימנו, מעלות חשש כבד לניסיון פסול לקדם מדיניות אשר נקבעה זה מכבר של היערכות למשא ומתן ושיח" נכתב במכתב. הנציגים הוסיפו כי "אם כוונת הממשלה היא לקיים שיח אמיתי עם נציגי המחאה, חידלו מכל הצעדים החד-צדדיים ומקביעת העובדות. זהו תנאי בל יעבור לצורך קיומה של הידברות אמיתית". הערב ביקר במאהל המחאה בתל אביב שר התחבורה ישראל כ"ץ.

מאהל המחאה בשדרות בן גוריון אחרי הגעת הפקחים הבוקר. תצלום: מוטי מילרוד

מוקדם יותר היום הגיעו פקחים של עיריית תל אביב לכמה ממוקדי המחאה הפזורים ברחבי העיר וביקשו לפנות אוהלים נטושים. הפקחים אף החרימו כמה אוהלים שהוצבו בשדרות בן גוריון ובשדרות ח"ן, בטענה שלא נעשה בהם שימוש זמן רב. בעירייה אומרים כי הפינוי נעשה בהסתמך על מעקב שמנהלים הפקחים אחר הפעילות באוהלים מאז החלה המחאה.

הנוכחים במאהל בשדרות בן גוריון סיפרו כי הפקחים באו למקום בסביבות השעה אחת בצהריים. הם הספיקו לפרק חמישה אוהלים ולהעמיס שלושה מהם על רכבם, עד שהתפתח עימות קולני בינם לבין דיירי המאהל. אלה טענו כי האוהלים שהפקחים פירקו דווקא נמצאים בשימוש, אך לא בשעות היום, שבהן מצויים רוב השותפים למחאה בעבודה.

בתוך כך, המשטרה עצרה היום את המארגן הראשי של מאהל המחאה של יוצאי אתיופיה במתחם האוהלים שבגן לוינסקי, בחשד שתקף שוטרת. אנשי המאהל טוענים מצידם כי השוטרים נטפלו אליו ללא כל סיבה ומכחישים כי תקף אותם.

הקראת מגילת איכה במאהל בירושלים. תצלום: אוליבייה פיטוסי

לטענת קובי שחר, מאנשי המאהל, מדובר בניסיון להפריד בין הכוחות הפועלים במאהל. "ההפרד ומשול הבסיסי הוא בין שחור ולבן. הם מאוד מפחדים מהאיחוד של שחור ולבן, ואנחנו האתיופים יודעים את זה. הם לא רוצים שיהיו פה אתיופים, הם לא רוצים את החיבור בין שחורים ולבנים".

הבוקר הקימו גמלאי צה"ל אוהל מחאה מול בסיס הקריה בתל אביב. הגמלאים הודיעו כי בכוונתם ללון באוהל עד שמשרד הביטחון ייענה לתביעתם להצמיד את הגמלה שהם מקבלים למדד המחירים לצרכן. נציגי הגמלאים אומרים כי מאסו במסרים המועברים אליהם, בעניין המחלוקת התקציבית בין משרדי הביטחון והאוצר, לגבי מימון פיצוי שחיקת הגמלה. בהודעה מטעם הקבוצה שהצטרפה למחאה נאמר כי כ-22 אלף מתוך 34 אלף גמלאי צה"ל מתקיימים מגמלה בסך 3,000-4,000 שקלים בחודש.

"אנחנו בהחלט דורשים צדק חברתי, נעשה לנו עוול גדול מאוד, עוול שנמשך כבר תקופה ארוכה", אמר רס"ן במיל' אילן מעוז, נכה צה"ל בעל אות המופת. "התלבטנו ארוכות האם נכון להצטרף אל החבר'ה הצעירים והמדהימים שמנהלים את המאבק החברתי הצודק ביותר מאז הקמת המדינה, והגענו למסקנה שאנחנו מאוד מתחברים אליהם".

כתבות מומלצות

שיעור תכנות בבית ספר בנס ציונה. תפקידם של המורים נהפך לקשה מתמיד

ב-1 בספטמבר כבר לא אהיה מורה. שבעה רגעים מתוך המסע שלי במערכת

גרירת המסעדה, בשבוע שעבר. בלטה בקו הרקיע של נמל אברדין מאז 1976

המסעדה הצפה שהיתה מסמלי הונג קונג טבעה, ועבור התושבים זה סימן

שער "קוסמופוליטן". הבקשה היתה "אסטרונאוטית נשית ואתלטית שצועדת על אדמת מאדים ביקום אינסופי לעבר מצלמה עם עדשה רחבה"

שער "קוסמופוליטן" עוצב באמצעות בינה מלאכותית ב–20 שניות

נרי 24.6

כשאני מביטה בנשים הצעירות שאני פוגשת אני קצת מקנאה בהן

דוד דודי אמסלם

ישיבת סיעות בכנסת ישראל 
לאחר אישור התקציב 
לשנת 2021 
2022
סיעת ליכוד בנימין נתניהו 
סיעת 
ישיבה
ישיבות
כנסת
ירושלים
י-ם
סיעה

"כשאמרתי שנשבור להם את העצמות התכוונתי שיכאב מאוד"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ