שטייניץ מגיב לביקורת החריפה של ברק: עכשיו אוכל לומר את דעתי על תפקודו

שר האוצר תקף את שר הביטחון על רקע הביקורת שמתח האחרון על תגובת הממשלה למחאה החברתית. עם זאת הבהיר: לא אדאיג את הציבור בשבוע רגיש כל כך

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

שר האוצר יובל שטייניץ הגיב הבוקר (ראשון) לביקורת שהשמיע שר הביטחון אהוד ברק בנוגע לקיצוץ בתקציב הביטחון. "זאת תעודת כבוד עבורי שאדם כמו ברק מותח עליי ביקורת", אמר שטייניץ לפני ישיבת הממשלה, "כשראיתי את הדברים שברק אמר הבוקר שמחתי מאוד כיוון שעכשיו אוכל לומר את דעתי האמיתית לגבי תפקודו של ברק".

שר האוצר נשאל בשלב זה על ידי עיתונאים מחוץ לחדר הישיבות מהי דעתו האמיתית לגבי שר הביטחון, והשיב: "בשבוע עמוס ורגיש כל כך, אין צורך להדאיג עוד יותר את אזרחי מדינת ישראל".

בשבוע שעבר האשים משרד הביטחון את האוצר כי פקידיו מנסים להשיג "שליטה" בכל הוצאות הביטחון של ישראל כדי להעלות את הרזרבות התקציביות של האוצר. במשרד האוצר אמרו מנגד כי "במשרד הביטחון משתמשים במערכת מחשבים כפולה כדי להסתיר את אופן השימוש בתקציב".

הבוקר פורסמה במעריב ביקורת חריפה מצד ברק נגד שטייניץ. בין השאר, אמר שר הביטחון על עמיתו לממשלה כי "שר האוצר ופקידיו אינם מבינים שיהיה צורך לפרוץ את מסגרת התקציב", בהתייחס למחאה החברתית. עוד אמר ברק כי "שטייניץ יביא עלינו תקלה כלכלית חמורה".

ב-TheMarker פורסם היום כי נתניהו ושטייניץ מתנגדים להעלאה של מס החברות ולהטלת מס על עשירים, היבטים שיכולים להופיע במסקנותיה של ועדת טרכטנברג.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ