הממשלה תאשר הבוקר ביטול הפחתת מסים לעשירים ולחברות

מוטי בסוק
אורה קורן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מוטי בסוק
אורה קורן

הממשלה צפויה לאשר היום ברוב גדול את פרק המיסוי בדו"ח טרכטנברג. שלושת הפרקים האחרים בדו"ח יאושרו בישיבות הממשלה בשבועות הקרובים. בכוונת הממשלה ליישם את פרק המיסוי בוועדת טרכטנברג החל בינואר.

לאחר אישור פרק המיסוי בממשלה יועברו מרבית המלצותיו, אלה הדורשות שינויי חקיקה, לאישור הכנסת. הכנסת אמורה לאשר את השינויים לקראת סוף 2011, שם צפוי מאבק נגד חלק מההמלצות מצד סיעות המתנגדות להן, כולל סיעת הקואליציה ש"ס. להמלצות צפוי רוב בכנסת, אם כי לא מן הנמנע כי חלק מההמלצות ישונה.

ועדת טרכטנברג המליצה על שורה של מהלכים, ובהם ביטול מתווה הפחתת מס הכנסה ומס חברות של נתניהו ושר האוצר יובל שטייניץ ל-2016-2012; העלאת מס החברות ב-2012 מ-24% ל-25%; הענקת נקודות זיכוי לכל האבות לילדים עד גיל שלוש; העלאת מדרגת המס (הכנסה) העליונה מ-45% ל-48%; העלאת המס על ריבית, דיווידנדים, רווחי הון ומס שבח ב-5%; ביטול הגיבנת הקיימת כיום בתקרת הביטוח הלאומי (הורדת תקרת המס לביטוח לאומי משמונה לחמש פעמים השכר הממוצע במשק); הטלת מס ייסף של 2% לבעלי השכר הגבוה; העלאת הפרשות המעסיק לביטוח לאומי; ביטול העלאות הבלו המתוכננת ל-2012 על דלקים, ועוד.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ