הסכסוך בין ראשי המחאה הגיע לכנסת

דפני ליף ישבה עם חבריה ביציע הציבור, וניצלה את ההזדמנות לעקוץ בסטטוס בפייסבוק את יו"ר התאחדות הסטודנטים, על שבחר לשבת ביציע הכבוד

אילן ליאור
אילן ליאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אילן ליאור
אילן ליאור

מחריף הקרע בין יוזמת מחאת האוהלים, דפני ליף, לבין יושב ראש התאחדות הסטודנטים הארצית, איציק שמולי. העימות, שמתנהל כבר זמן מה מאחורי הקלעים, יוצא אט-אט לאור. השניים באו היום (שני) לצפות בפתיחת מושב החורף של הכנסת, אך לא ישבו זה לצד זו. בעוד שמולי ישב ביציע הכבוד, ליף ואחדים ממובילי המחאה העדיפו את יציע הציבור.

ליף ניצלה את ההזדמנות לעקוץ – לא רק את ראש הממשלה או את חברי הכנסת, אלא גם את יו"ר הסטודנטים. "יושבת במושב הפתיחה. לא כל חברי הכנסת הגיעו, יש יציע כבוד – שמולי שם. ואנחנו ביציע הציבור, שהוא בינינו יציע הכבוד", כתבה במהלך הדיון בסטטוס בפייסבוק. זמן קצר אחר כך השמיטה את שמו של שמולי מהסטטוס.

העקיצה הזאת באה בהמשך לראיון שהעניק שלשום שמולי לחדשות ערוץ 2. "היא פועלת בצורה אימפולסיבית מדי, צורה שלטעמי היא מעט בוטה, שעלולה קצת להרתיע. אני הייתי פועל אחרת", אמר בהתייחסו לליף. "שבוע אחר שבוע נאלצתי להציב אולטימטום שיהיה דגל ישראל בהפגנה ושישירו את התקווה בסוף. אם זה ככה, אז אנחנו לא חולקים את אותה השקפה".

לכל אורך המחאה החברתית משכו ליף ושמולי לכיוונים שונים. בשבוע שעבר טענו בסביבתה של ליף כי שמולי ביקש לנאום בעצרת בכיכר רבין וסורב, כיוון שהתנגד לקיומה ולא היה מעורב בארגון. הוא אמר בתגובה כי כלל לא ביקש לשאת דברים. בסופו של דבר בחר להשתתף בהפגנה בירושלים. "אני לא צריך רשות מאף אחד – לא כדי להגיע לתל אביב ולא כדי להוביל את המחאה הזו", אמר.

דפני ליף, סתו שפיר ורגב קונטס היום בכנסת

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ