סער: הטלוויזיה החינוכית לא תיקרע מהמערכת בתקופתי

שר החינוך הגיב לתכנית להוציא את הערוץ מידי משרדו ולהעבירו למשרד רה"מ. לשכת נתניהו: העיכוב במינוי קובלנץ אינו ממניעים אישיים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

שר החינוך גדעון סער הגיב בצהריים (רביעי) ל"פרשת קובלנץ", והביע התנגדות לרעיון להכפיף את החינוכית לרשות השידור או לסגור אותה. לדבריו: "קריעת הטלוויזיה החינוכית ממערכת החינוך והכפפתה לרשות, הנמצאת במשבר עמוק, תהיה סוף דרכה של הטלוויזיה החינוכית, דבר שלא יקרה במשמרת שלי". מהמשרד נמסר עוד כי מובן וברור ששר החינוך מתנגד גם לסגירת התחנה.

אישור מינויו של אלדד קובלנץ למנכ"ל הטלוויזיה החינוכית מתעכבת כבר שלושה שבועות. ההצבעה בעניין היתה אמורה להתקיים בישיבות הממשלה האחרונות, לפי בקשתו של שר החינוך גדעון סער, אך נדחתה בעקבות הוראה של לשכת נתניהו. ההערכות הן כי המינוי מעוכב כחלק מתוכנית רחבה יותר למזג את החינוכית לתוך רשות השידור - גוף שנשלט כיום על ידי לשכת ראש הממשלה.

בלשכת נתניהו הדפו היום טענות כי ההחלטה לעכב את מינויו של קובלנץ לתפקיד נובעת ממניעים אישיים, כאשר גורמים במשרד אמרו כי מדובר בבדיקה שהחלה עוד בימיו של אייל גבאי כמנכ"ל המשרד. עוד אמרו גורמים במשרד ראש הממשלה כי ניתן יהיה להשתמש בכסף שיתפנה לטובת הוספת 100 אלף תלמידים למפעל ההזנה שמספק ארוחות חמות.

בחודשים האחרונים התעוררו האשמות כלפי לשכת ראש הממשלה בהתערבות בנעשה בכלי תקשורת. כך, חברי כנסת טענו כי מינויים ברשות השידור נעשו על בסיס קרבה פוליטית ללשכה, ומנגד הזמינה הרשות לשימוע לפני פיטורים עיתונאים צעירים שלפי הטענות לא יישרו קו עם הגורמים הפוליטיים. בנוסף, סיעת הליכוד הטילה משמעת סיעתית על חברי ועדת הכלכלה של הכנסת ודחתה את הצעת התיקון לחוק שלפיה חובות ערוץ 10, בהיקף של 60 מיליון שקל, יידחו. מקורבים לערוץ 10 טענו כי נרמז להם שאם יפטרו את עיתונאי הערוץ רביב דרוקר דחיית החובות תאושר. לשכת ראש הממשלה אמרה בתגובה כי הפרסומים האלה מופרכים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ