ניר חסון
ניר חסון

בין העמותות המובילות בפרויקט "שני מיליון סיבות טובות" של בנק לאומי, שנועד לסייע לעמותות רווחה נמצאת עמותת הימין "אם תרצו". בשמאל טוענים כי העמותה הפרה את תקנון הפרויקט שקובע, כי "הפרויקט אינו מיועד לעמותות בעלות מטרות פוליטיות". ב"אם תרצו" טוענים כי עשייתם אינה פוליטית כי אם חברתית.

על פי תקנון הפרויקט, שמתקיים זו השנה השנייה, יחלק הבנק שני מיליון שקלים כתרומה ל- 60 עמותות. התקציב יחולק לעמותות הנבחרות על פי דעתם של גולשים באינטרנט שמצביעים בעד סרטוני העמותות שראויות בעיניהם לתרומה. העמותה שתגיע למקום הראשון תזכה ב- 225 אלף שקלים.

רוב העמותות המתמודדות הן עמותות רווחה שפועלות למען אוכלוסיות חלשות, בעלי מוגבלויות, כאלה הנאבקות במחלה מסוימת, עמותות למען זכויות בעלי חיים ועוד. "אם תרצו" העלו סרטון שמפאר את פעולתם למען חיילי מילואים וקידום הציונות ובינתיים נראה שהם זוכים לפופולאריות מצד הגולשים. נכון להיום היתה התנועה במקום השביעי בדירוג הצפיות בסרטון. אם כי הדרוג הקובע הוא מספר המצביעים, ולא מספר הצופים.

פעילי תנועת אם תרצו מפגינים מול משרדי אונר"א בירושלים

בעקבות השתתפות "אם תרצו" בפרויקט הוצף דף הפייסבוק של בנק לאומי בעשרות גולשים שמחו על ההחלטה של הבנק לאפשר את השתתפותה בתחרות. רבים כתבו כי בכוונתם לסגור את חשבונם בבנק בשל תמיכתו ב"אם תרצו".

ארגון השמאל "סולידריות" פנה לבנק בדרישה להסיר את "אם תרצו" מהתחרות, שכן לטענתם, זו עמותה פוליטית מובהקת שמסתירה בסרטון את מטרותיה האמיתיות. "היא תנועה פוליטית שנויה במחלוקת הנחשבת בעיני רבים כקיצונית, אנטי-דמוקרטית ואף גזענית" נכתב במכתב להנהלת הבנק, "עיסוקה הכמעט בלעדי של התנועה הוא בשאלות הנוגעות לסכסוך הישראלי-פלסטיני (כדוגמת קמפיין “נכבא-חרטא”) וליחסי שמאל-ימין בישראל (כדוגמת הקמפיין הפרובוקטיבי נגד חברת הכנסת לשעבר נעמי חזן). כמו כן, היא מרבה לקיים הפגנות במגוון נושאים פוליטיים...".

עשו לנו לייק לקבלת כל החדשות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

מ"אם תרצו" נמסר בתגובה: "אנו שמחים שישנם גורמים שונים המסייעים לפרסומנו ומצטערים עבורם שכל עשייתם מסתכמת בקטנוניות לשמה. הגשנו את מועמדותנו על פי דרישות התקנון ואנו סמוכים ובטוחים כי מועמדותנו אושרה על רקע עשייתנו הרבה והחשובה. תרומתנו לחיילי המילואים, לתלמידי בתי ספר בצפון ובדרום, לבני מיעוטים המשרתים בצה"ל ובשירות לאומי ולעולים החדשים, מוערכת על ידי הציבור, דבר שאפשר לראות גם על פי התוצאות עד עתה. אנו מודים לבנק לאומי ומאחלים הצלחה ועשייה פורה לעמותות הנוספות המשתתפות בפרויקט".

מבנק לאומי נמסר: "ייחודו של פרויקט "שני מיליון סיבות טובות" הוא במתן הזדמנות שווה לכל עמותה העומדת בתנאי התקנון, להתחרות על תשומת לב הגולשים ולהשיג את תמיכתם. כל העמותות המשתתפות בפרויקט נבדקו ונמצאו ככאלה העומדות בתקנון הפרויקט. משלב זה, הגולשים הם אלה שייקבעו את מיקומה של העמותה בדירוג וזאת עפ״י שיקול דעתם ונטיות לבם".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ