המבקר: "הדו"ח על השריפה בכרמל מתעכב בשל החמרה בממצאים"

לדברי מבקר המדינה, הדו"ח, המכיל ממצאים חמורים נגד מספר מבוקרים, צפוי להיות אחד הגדולים והמפורטים ביותר שפורסמו: "יהיו בו ממצאים מעניינים מאוד"

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יהונתן ליס
יהונתן ליס

מבקר המדינה מיכה לינדנשטראוס סיפר הבוקר (שלישי) ליו"ר הכנסת ראובן ריבלין כי "פרסום הדו"ח על השריפה בכרמל משתהה בשל החמרה בממצאים לגבי מספר מבוקרים". במעמד הגשת דו"ח מבקר המדינה על השלטון המקומי לשנת 2010 אמר יו"ר הכנסת: "רק מוסד זה יכול לשפוך אור על נסיבות האירוע בכרמל". עוד אמר מבקר המדינה לריבלין כי "דו''ח השריפה בכרמל הוא אחד הגדולים והמפורטים ביותר שאני זוכר, יהיו בו ממצאים מעניינים מאוד, שלא אוכל לפרטם בעיצומו של תהליך הבדיקה".

על פי ההערכות, לינדנשטראוס צפוי למתוח ביקורת חריפה על מפקדים במחוז הצפוני של המשטרה באשר לתפקודם ביום הראשון של השריפה. במוקד הביקורת צפויים לעמוד מפקד המחוז הצפוני דאז, ניצב בדימוס שמעון קורן, ומחליפו בתפקיד, ניצב רוני עטיה, שכיהן אז כמפקד מרחב חוף.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הסיפורים, ישירות לפייסבוק

מיכה לינדנשטראוס

אתמול, התעוררה סערה פוליטית וציבורית בעקבות השבחים שחלק מנחה טקס אסון הכרמל, דן כנר, לראש הממשלה בנימין נתניהו. במהלך הטקס כנר הדגיש שוב ושוב את פועלו של נתניהו, ואמר: "האנדרטה הוקמה ביוזמתו של ראש הממשלה מר בנימין נתניהו ובעבודתן המאומצת ובלוח זמנים קצר וצפוף מאוד של אנשי אגף משפחות והנצחה במשרד הביטחון. האנדרטה הזאת הוקמה ואושרה בממשלה ביוזמתו של העומד בראשה מר בנימין נתניהו ובתרומה נדיבה של תורמי קרן היסוד והקרן הקיימת לישראל".

כשנתניהו עלה לשאת דברים אמר כנר: "אני מתכבד להזמין את מי שהיה הראשון שהבין את גודל האירוע, רתם את כל הגורמים בארץ ובעולם לסייע בכיבוי השריפה ומאז דואג בלא לאות למשפחות שאיבדו את היקר להן מכל".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ