רופאה בקופ"ח מאוחדת: "אוסרים עליי ללבוש חלוק עם שרוול קצר"

לטענת רופאת שיניים בסניף במודיעין עילית, מנהלתה הורתה לה לעשות כן בעקבות תלונות מטופלים. הנהלת הקופה: פועלים לפי הכלל 'ברומא התנהג כרומאי'

אופיר בר-זהר, פרשנות
אופיר בר-זהר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אופיר בר-זהר, פרשנות
אופיר בר-זהר

רופאת שיניים בסניף של קופת חולים מאוחדת במודיעין עילית, המספק שירותים לאוכלוסייה חרדית, טוענת כי נדרשה על ידי מנהליה ללבוש חלוק עם שרוולים ארוכים, בעקבות תלונות של מטופלים. מנהלת הסניף הורתה לה ללבוש חלוק שאינו חושף מרפקים או לחלופין ללבוש חולצה ארוכה תחת חלוק עם שרוולים קצרים.

הרופאה, שביקשה להישאר בעילום שם, עובדת זה שנה וחצי בסניף מודיעין עלית של הקופה, המאגד בתוכו מרפאה כללית, מרפאת שיניים וטיפת חלב. השבוע נקראה על ידי המנהלת האדמיניסטרטיבית לאחר שנאמר לה שהוגשה נגדה תלונה.

"הלכתי אליה כדי לברר מה העניין", סיפרה. "באותו היום הייתי לבושה בסוודר עם שרוולים ארוכים ומעליו חלוק עם שרוולים קצרים. נאמר לי שאם אני לבושה ככה זה בסדר - אבל שלא אוכל ללבוש יותר חלוק עם שרוול קצר".

עשו לנו לייק וקבלו חדשות ופרנויות ישירות לפייסבוק שלכם

הרופאה התרעמה על ההנחיה החדשה: "לא דיברו אתי על זה כשנכנסתי לעבודה או בכל התקופה שעבדתי עם אותו חלוק - חלוק תקני שסופק לי על ידי הקופה", הסבירה. בתגובה טענה המנהלת כי בסמכותה לקבוע מה עליה ללבוש. "היא אמרה לי שאנחנו משרתים ציבור חרדי ועלינו להתלבש בהתאם, ולכן אני צריכה לכסות את המרפקים והמרפאה צריכה להזמין חלוקים ארוכים בשבילי".

מקופת חולים מאוחדת נמסר בתגובה כי "הקופה מכבדת כל קהל מקרב לקוחותיה ורואה חובה לעצמה שאנשי הסגל יחילו על עצמם את הכלל 'ברומא התנהג כרומאי'. אנחנו לא רואים בעיה בהוראה הזאת. הרופאה יכולה להחליט שלא מתאים לה, ולעבור לעבוד בסניף אחר. אם יש דרישה ללבוש חלוק ארוך אז או שתתלבש בהתאם או שתעבוד בסניף אחר שלא משרת אוכלוסייה חרדית", אמרו.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ