משרד הביטחון מממן קורס בישול אסייתי למשוחררים

לפי המשרד, הקורס נועד לעודד השתלבות בתחום ובכך להפחית את מספר העובדים הזרים. המחיר: 4.5 מיליון שקלים

גילי כהן
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גילי כהן
גילי כהן

משרד הביטחון מממן לחיילים משוחררים קורס בישול אסייתי. הסיבה, לפי המשרד, היא רצון לשלב טבחים ישראלים בתחום, ולהפחית את מספר העובדים הזרים במסעדות האסייתיות.

התוכנית משותפת למשרד הביטחון, למשרד התעסוקה, המסחר והתעשייה (התמ"ת) ולקרן גרוס לקידום חיילים משוחררים. שלושת הגופים גם נושאים בנטל מימון הקורסים, שעלותם מוערכת בשנה הקרובה בכ-4.5 מיליון שקלים. על פי הערכות, משרד הביטחון לבדו יקצה לטובת העניין כמיליון שקלים.

על פי התוכנית שפרסמה היחידה להכוונת חיילים משוחררים במשרד הביטחון, הקורס יכלול סדנאות בישול ולימודים עיוניים, ובסופו ישולבו הבוגרים במסעדות ברחבי הארץ. לצד מימון שכר הלימוד במלואו, במקרים מסוימים אף יינתן למשתתפי הקורס סיוע במגורים ומלגות קיום לחודשים הראשונים. במשרד הביטחון הבהירו כי השנה צפויים להיפתח שישה קורסים בצפון, במרכז ובדרום, כאשר מספר המשתתפים המינימלי 25 חניכים. עלות הקורס מוערכת בכ-30 אלף שקל למשתתף. כל חייל משוחרר נדרש לשלם כ-1,800 שקל בעבור כלי עבודה וביגוד מתאים.

עשו לנו לייק וקבלו חדשות ועדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

"בקורס משתחררים מציגים לך את כל ההטבות והמלגות שמקבלים מהיחידה להכוונת משוחררים, בין היתר גם את הקורס הזה", סיפר בוגר אחת מסדנאות המשתחררים שהתקיימו בחודש האחרון. "אחת מהנוכחות בקורס שאלה: ‘למה משתלם למדינה לעשות את כל זה?', והנציג ממשרד הביטחון אמר בחצי מלה שמכיוון שבכל הסושיות עובדים עובדים זרים, אז המדינה מסבסדת את הלימודים כדי שבעתיד יאיישו את המסעדות עובדים ישראלים. זה נשמע לי קצת מצחיק, כי מדובר בלימודים בעשרות אלפי שקלים".

במשרד הביטחון הסבירו כי במסגרת שולחן עגול, המתקיים עם משרד התמ"ת והתאחדות התעשיינים, מועלים מדי פעם בפעם תחומים בשוק העבודה שבהם קיים מחסור בעובדים. לפי המשרד, מטרת הקורס היא לעודד שילוב של חיילים משוחררים בתחום הבישול בכלל, ובתחום הבישול האסייתי בפרט, וזאת במגמה להפחית את מספר העובדים הזרים בתחום, ולהכניס במקומם כוח עבודה ישראלי מיומן. "חסרות ידיים ישראליות בתחום הזה", אמרו במשרד, "ובגלל זה אנחנו בונים תוכנית שמאפשרת ללמוד, לקבל עבודה וגם המון צ'ופרים בדרך".

כחלק מפרסומי משרד הביטחון, וכפי שהוצג בסדנאות הנערכות לחיילים המשתחררים, למתמידים בקורס יינתן סיוע במציאת עבודה במסעדות האסייתיות, וכן מענק כספי גבוה למי שיעבוד במסעדות "שנת עבודה רצופה". הבטחת המענק עשויה להביא להגדלת המימון באלפי שקלים נוספים למשתתף. לשאלת "הארץ" בעניין, הגיבו במשרד הביטחון כי "את מענק ההתמדה יקבל כל תלמיד שיתמיד בעבודה במשך שנה ממשרד התמ"ת, בהתאם לנהלים. בנוסף, את מענק העבודה המועדפת יקבל כל זכאי על פי חוק".

read this article in english: Ex-IDF soldiers to get state funds to become sushi chefs

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

חסון. נמצאת שלב אחד לפני האשמת בנט בכך שהוא מחריש במבה

רגע לפני שכבר לא יהיה במי לחבוט, איילה חסון שפכה את כל הזעם שלה

מחאה מחוץ לבית המשפט העליון בארה"ב, שלשום. גם למי שמסתכלים על ארה"ב מבחוץ, זוהי התפתחות קשה לעיכול

גם במדינה שמזוהה עם חירות, השמרנים יכולים להשיב את הגלגל לאחור

ג'ונתן, צב אלדברה שלפי ההערכות גילו בין 160 ל-190 שנה. איבד את חוש הריח וחוש הראייה

כולם חייבים להזדקן? אצל הצבים האלה, ייתכן שהתשובה היא לא

מחאת הדיור מול הכנסת. הממשלה הנוכחית לא פעלה בנחישות להורדת מחירי הדירות

מי אשם ביוקר המחיה? אלה הנושאים החמים בבחירות הקרובות

איור משנות ה— 50 .
משהו מסתורי
מתרחש במהלך טיסה
שגרתית

זה ספר שהוא בעצם סדרת נטפליקס. לא שרדתי מעבר לפרק הראשון

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ